Aselsan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haberleşme ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla 1975 yılında kurulmuştur. Şirketin yüzde 74,20 hissesi Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı, yüzde 25,70’i ise Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Askeri Elektronik Sanayii veya bilinen kısa adı ile Aselsan, kurulmuş olduğu günden bu yana büyümesini sürdürmüş ve günümüzde ülkemizin en büyük savunma elektroniği kuruluşu haline gelmiştir. Savunma sanayinde yükselişini emin adımlarla devam ettiren Aselsan, sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi arasında gösterilmektedir. Kuşkusuz bu başarısının kilit faktörü bünyesinde çalışan 6 bini aşkın çalışandır. Aselsan bu çalışanlara ek çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aselsan tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Aselsan İş İlanları 2022

Aselsan sadece TSK’nın ihtiyaçlarını karşılamakla kalmamakta aynı zamanda ürünlerinin birçoğunu yurt dışına ihraç ederek ülkemize ciddi bir katma değer sağlamaktadır. Yapmış olduğu sözleşmeler ile çok sayıda ülkeye her sene milyarlarca TL silah satışı gerçekleştirmektedir. Aselsan aşağıda saymış olduğumuz fabrikalarına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.  • Ankara Macunköy Aselsan Fabrikası
  • Ankara Akyurt Aselsan Fabrikası
  • Aselsan Ankara Gölbaşı Tesisleri
  • Aselsan ODTÜ Teknokent
  • Aselsan Konya Fabrikası
  • Aselsan Ürdün Fabrikası
  • Sivas Aselsan Hassas Optik

Aselsan tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; yazılım varlık analisti, yazılım geliştirmeci, yazılım test mühendisi, iş analisti, SAP basıs sistem yöneticisi, hemşire, kimyager, kaynakçı, matematikçi, muhasebe elemanı, özel güvenli görevlisi, stajyer, sekreter, şoför, makine teknikeri, kimya teknikeri, öğretmen, makine mühendisi, mekatronik teknikeri, elektrik teknisyeni, inşaat teknikeri, iş güvenliği uzmanı, sağlıkçı, engelli personel gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Aselsan İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Sizler de kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirerek Aselsan ailesinin bir parçası olabilirsiniz. Bunun için yazımız sonunda verdiğimiz iş başvuru formu sayfasına giriş yapmalı ve akabinde başvurunuzu kuruma iletmelisiniz. Yapacak olduğunuz başvurular kurumun insan kaynakları departmanınca açık iş pozisyonu oluşması durumunda değerlendirilmeye alınmak üzere özgeçmiş havuzuna iletilecektir. Bu yazımızda Aselsan işe nasıl girilir, iş pozisyonları nelerdir, iş başvuru sistemi, iş müracaatı, iş olanakları, iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Aselsan İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER ASELSAN HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aselsan konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aselsan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.