Antalya Su ve Atıksu İdaresi ya da bilinen kısa adı ile ASAT, Antalya ilimizde su ve kanalizasyon hizmetlerinin yürütülmesi maksadıyla kurulmuş olan Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren bir kurumdur. Kurum müstakil bütçeli ve kamu tüzel kişiliğine haiz bir kurumdur. ASAT Genel Müdürlüğü su kaynaklarını en nitelikli şekilde koruyan; içme, kullanma ve endüstri sularının ihtiyaç sahiplerine temiz, etkin ve kesintisiz bir hizmet anlayışı ile ulaşmasını sağlayan; atık suların ekolojik ve modern bir çalışma prensibi ile dönüşümünü gerçekleştiren; güler yüzlü, saygılı, erişilebilirlik ve güvenilirlikten ödün vermeyen; kurumsal ve sosyal sorumluluk yükümlülüklerimizi yerine getiren; çevre ve insan sağlığına duyarlı bir kurum olmak maksadıyla çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. ASAT Genel Müdürlüğü’ne iş ve işlemlerini halletmek için her gün çok sayıda kişi müracaat etmektedir ve bu kişiler ASAT sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak etmektedirler. ASAT çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile çalışma günleri hakkında bilgiler yazımız devamındadır.

ASAT Çalışma Saatleri 2023

ASAT yüksek standartlarda hizmet veren, su yönetiminde insanı ve çevreyi esas alan, alanın da rehberlik yapabilecek bir kurum olmak maksadıyla çalışmalarını sürdürmektedir. ASAT; Konyaaltı, Kepez, Varsak, AKSU, Alanya, Kemer, Finike gibi çok sayıda ilçe ve lokasyonda şubeleri ve vezneleri bulunmaktadır. ASAT şubeleri ve Genel Müdürlüğü sabah saat 08:00’de hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. Veznelerin çalışma saatleri ise bir nebze farklıdır. ASAT vezneleri yine sabah saat 08:00’de açılırken akşam 1 saat önce yani 16:30’da kapanmaktadır.ASAT Hafta Sonu Açık Mı, Çalışıyor Mu?

ASAT vezneleri ve ASAT şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) hizmet verirken, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmamaktadır. Su faturası ödeme, abonelik açtırma kapatma, itiraz gibi çeşitli iş ve işlemleri olan bireylerin bu doğrultuda kendilerini ayarlamaları gerekmektedir.

ASAT Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

ASAT Genel Müdürlüğü ve diğer ASAT şubeleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ile Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. Bunun dışında arefe günlerinde ise öğleye kadar açıktır.

Su Faturamı Ödedim Suyum Ne Zaman Açılır : Saat 17:00’a kadar borcunuzu ödemeniz durumunda suyunuz aynı iş gününde açılmaktadır. Ancak bu saatten sonra yapılan ödemeler için açma kapama işlemleri ertesi güne kalır.

Bu yazımızda ASAT çalışma saatleri ile açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Bunun dışında tüm sorularınızı yine kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan ALO 185 üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.


DİĞER ÇALIŞMA SAATLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çalışma saatleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çalışma saatleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.