ARFF memurları havaalanlarında görev yapmakta olan ve herhangi bir yangın ihtimaline karşı hazır bulunan, herhangi bir yangın sırasında da müdahaleyi gerçekleştiren görevli personellere verilen isimdir. DHMİ bünyesinde görev yapan ARFF memurları, itfaiyeciler gibi benzer görevlere sahip olsalar da görevleri icabı sadece havaalanlarında çalışırlar. ARFF memurları havaalanlarında yangın ikmali sırasında hazır vaziyette bulunurlar. Günümüzde ARFF memuru olabilmek için belirli bölümlerden mezun olmanız ve bazı diğer özel şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu konuda detaylı bilgilere ARFF MEMURU NASIL OLUNUR yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki ARFF memurları ne kadar maaş alıyorlar?

ARFF Memuru Maaşı 2020

ARFF memurluluğu mesleğine son yıllarda ciddi bir ilgili oluşmuş durumdadır. Bu ilgi ve alakanın bir sebebi de ARFF memurlarının elde etmiş oldukları gelirdir. ARFF memurları maaşları 5250 TL seviyelerindedir. Bunun dışında aile yardımı, havacılık tazminatı gibi ek ödemeler de almaktadırlar. Tüm bu ek ödemelerle beraber maaşları 6 Bin TL seviyelerine çıkabilmektedir. ARFF memurlarının elde etmiş oldukları gelir, mesleğe olan ilgili ve alakayı arttırmaktadır.ARFF memurları görev yaptıkları sürelerde her zaman hazır bulunmak zorundadırlar. Ayrıca vardiya sistemi ile çalıştıklarından genel olarak 24 saat boyunca görev yaparlar ve akabinde 48 saat de izin gerçekleştirirler. Tüm bu sebeplerden dolayı oldukça zor bir meslektir. Bu mesleğe adım atmak isteyen kişilerin sadece maaşla kıyas yapmamaları ve mesleğin getirdiği zorlukları da incelemeleri gerekmektedir.

Bu yazımızda ARFF memurları ne kadar maaş alır, ARFF memuru maaşları ne kadardır hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ARFF MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, arff memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan arff memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.