Aras Kargo, Türkiye’de faaliyet göstermekte olan bir kargo şirketidir. 1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama’nın ardından taşımacılıkta da 1989’da faaliyete geçen şirket, Aras Kargo’nun da temellerini oluşturmuştur. Aras Kargo, bugün; 19 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 790 şube, 3000 araçlık filosu ve 8 bin 800 kişilik kadrosuyla, her ay yaklaşık 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren taşımacılık kuruluşudur. Aras Kargo büyüme hedefleri doğrultusunda 2023 yılında personel alımı, eleman alımı gerçekleştireceğini açıkladı. 2023 Aras Kargo personel alımı başvuru şartları ve iş başvurusu formu yazımızın devamında.

ARAS KARGO PERSONEL ALIMI 2023

Aras Kargo 2023 yılında yeni açacağı şubelere ve mevcut eleman açığı olan şubelerine Kurye, Satış Yöneticisi, Şube Temsilcisi, Şube Yöneticisi gibi pozisyonlara personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.  Binlerce insana iş umudu yaratan Aras Kargo alımlara, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya illerinde ağırlık verecek. Aras kargo tarafından verilen iş ilanlarının birçoğu ise kurye pozisyonunda. Aşağıdan başvuru şartları ve başvuru formu‘na ulaşabilirsiniz.Bazı şirketler personel alımı için kendi insan kaynakları departmanının yanı sıra kendi web adreslerini kullanmaktadırlar. Ancak Aras Kargo bunlardan farklı olarak eleman alımı ilanlarını yenibiris.com üzerinden vatandaşla buluşturmaktadır. Buraya yapacağınız başvurular şirketin insan kaynakları departmanına iletilir ve detaylı bir incelemeye tutulur. Şayet belirtilen iş için aranılan nitelik ve nicelikleri sağlıyor iseniz mülakata çağırılırsınız. Mülakatta sizle sohbet ederek ve sorular sorarak iş için gerekli özellikleri sağlayıp sağlamadığınız kontrol edilir. Aras KArgo işe alım süreci bu şekilde işlemektedir.

ARAS KARGO BAŞVURU ŞARTLARI

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Aras Kargo tarafından en çok eleman alımı yapılacak pozisyon Kurye olduğu göze çarpıyor. Peki kurye olmak için aranılan başvuru şartları neler ?

  • En az lise mezunu
  • Askerlik hizmetini tamamlamış (Erkek adaylar için)
  • Kargo sektöründe kariyer hedefleyen
  • Gelişime ve yeniliğe açık
  • İletişim yeteneği gelişmiş
  • Ekip çalışmasına yatkın
  • Müşteri memnuniyetine önem veren
  • Sorumluluk sahibi
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek
  • 35 yaşını aşmamış

Aras Kargo Başvuru Formu için Tıklayınız


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.