Apron memuru maaşları ne kadardır?

Apron memuru, Devlet Hava Meydanları İşletmesi yani kısa DHMİ bünyesinde çalışan bir kamu çalışanıdır. Apron memurları uçakların hava alanlarında güvenli bir şekilde park etmeleri, güvenli bir şekilde ayrılmaları, havaalanlarında levha ve işaretlerin eksiksiz olması gibi uçuş güvenliği açısından elzem görevlere sahiptirler. Havaalanlarında uçuşların güvenli bir şekilde gerçekleşebilmesi için apron memurlarının faaliyetlerini eksiksiz bir biçimde yapmaları şarttır.

Son yıllarda havayolu taşımacılığının bir hayli artması ile bu sektörde istihdam edilen çalışan sayısı da artmıştır. Apron memurluğu mesleği de bunlardan bir tanesidir. Artık neredeyse her ilimizde havaalanı bulunmaktadır. Gerek çalışma sahalarının artması, gerekse elde etmiş oldukları maaş sebebi ile bu mesleğe olan ilgi günden güne yükselmektedir.Apron memuru olmak için herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmak ve B sınıfı ehliyete sahip olmak yeterlidir. Tabi bunun dışında KPSS sınavından yeterli puanı almak gibi çeşitli şartlar da bulunmaktadır. Apron memuru olmak ile ilgili tüm süreci Apron Memuru Nasıl Olunur yazımızdan öğrenebilirsiniz. Peki apron memurları ne kadar maaş alıyor merak ediyor musunuz?

Apron memuru maaşları 2023

Apron memurları DHMİ bünyesinde çalışan personellerden bir tanesidir ve maaşları DHMİ bünyesindeki diğer memur maaşlarına eşittir. Buna göre 2023 yılı Ocak ayı ve Temmuz ayı içerisinde zamlı olarak 8 bin ile 8500 TL arasında maaş almaktadırlar. Mesleğin son yıllarda popülaritesinin artmasının bir sebebi de çoğu mesleğe göre yüksek gelir elde etmeleridir.

Apron memurları elde etmiş oldukları maaşlara ek olarak; evlilik yardımı, çocuk yardımı, havacılık tazminatı gibi ek ödemeler de almaktadırlar. Havacılık tazminatı personel maliyetinin tümü karşılananlara 761, kısmen karşılananlara ise 380 TL ödenmektedir.

Bu yazımızda apron memuru maaşları ne kadardır, apron memuru maaş hesaplaması ile apron memurlarının zamlı yeni maaşları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER APRON MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, apron memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan apron memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.