Apart daire nedir, ne demektir?

Salon dahil olmak üzere en fazla 3 odadan oluşan dairelere apart daire denmektedir. Özellikle yaz sezonunda tatil köylerinde ve beldelerinde apart otel olarak gördüğünüz tüm odalar en az 1 oda ve 1 salon şeklinde oluşmaktadır. Buradan yola çıkarak anlayacağınız üzere apart daireler apart otel tarzında en fazla 2 oda 1 salon şeklindedir. Banyo ve tuvalet beraber olmakla birlikte salon ile mutfak aynı yerdedir. Apart otellerde bunu gördüğünüz gibi şimdilerde yapılan birçok yeni evlerde apart daireler salon ile mutfak bir aradadır.

Apart daire almak mantıklı mıdır?

Apart dairelerin birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Örneğin gençlerin bol olduğu bir muhitte üniversiteye yakın bir yerde alacağınız apart daireleri kiraya verirseniz eviniz hiç boş kalmayacaktır. Bununla birlikte 2 oda 1 salon olarak aldığınız apart dairelerde çekirdek aileler dahi yaşayabildiğinden dolayı şehir merkezlerinde ya da işlek bir yerde apart daire alarak kiraya verebilir ya da sizde yaşayabilirsiniz.Her açıdan apart daire alımı avantajlı ve mantıklı olduğu gibi özellikle eşyalı yaparak öğrencilere kiraya vermeyi düşünüyorsanız apart dairenizden yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Bununla birlikte tatil köylerine yakın bir yerde alacağınız apart daire ya da apart daireler ile yine aynı şekilde turistlerden ve ziyaretçilerden günlük ve haftalık olarak kiraladığınız zaman daha yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Apart daire almak mantıklı olduğu gibi özellikle kiraya vermek en mantıklısı ve avantajlısıdır. Ancak bunun için apart daire satın alacak olduğunuz konum oldukça önem taşımaktadır. Çünkü apart daire almak da bir gayrimenkul yatırımıdır ve her gayrimenkul yatırımında olduğu gibi bu dairenin konumu da oldukça önem taşımaktadır. Örnek olarak ilçenize bir fakülte taşınacak. Bu anlamda ilçeye çok sayıda öğrenci geleceği aşikar bir durumdur. Buraya yapacak olduğunuz yatırımlar ise sizlere fazlasıyla geri gelecektir.


DİĞER APART DAİRE HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, apart daire konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan apart daire duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.