AÖF Sınav Giriş Belgesi Olmadan Sınava Girilir Mi?

Açık Öğretim Fakültesi veya bilinen kısa adı ile AÖF, 1982 yılında kurumuş olan ve uzaktan eğitim yolu ile eğitim veren Anadolu Üniversitesi bünyesinde yer alan bir fakültedir. Açıköğretim Fakültesi, kendi ikamet ettiği il harici başka bir yerde okuma şansı olmayan ve hatta örgün öğrenime devam edecek vakti bulunmayan ancak eğitimine devam etmek isteyen kişiler için bir çözüm yoludur. Açıköğretim Fakültesi ülkemizde 81 ilde hizmet vermektedir. AÖF sisteminde dersler, TRT okul kanalında her gün 12 saat yayınlanmaktadır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi sitesinde de bu bilgiler yer bulmaktadır. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri her sene bu sorumlu oldukları derslerden sınav olmaktadırlar. Bu sınavlar her sene vize, final olmak üzere 2 kere yapılır. Bu sınav sonucunda öğrenciler bir üst sınava geçmeye hak kazanırlar.

AÖF sınavlarına girecek olan öğrenciler yanlarında kimlik belgeleri ve fotoğraflı sınav giriş belgesi bulundurmak zorundadırlar. Peki fotoğraflı sınav giriş belgesi nereden alınır?AÖF Sınav Giriş Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

AÖF sınav giriş belgesi almak İnternet üzerinden mümkündür. Bunun için https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresine girerek öğrenci girişi yapmanız ve belgenizi oluşturmanız gerekmektedir. Bunun haricinde de AÖF bürolarından sınav giriş belgesi almanız mümkündür. Ancak AÖF büroları sınav dönemlerinde kalabalık olduğu için bu belgeyi İnternet üzerinden almanız zaman kazandıracaktır.

AÖF sınav giriş belgesi üzerinde sınavın yeri, saati ve gireceğiniz salon ile sıra numarası gibi bilgiler yer almaktadır. Hangi okulda sınava gireceğinizi bu belge sayesinde görebilirsiniz. Öğrencilerin sınava girecekleri okulları 1 gün öncesinde ziyaret etmeleri sınav günü okulu rahat bulabilmeleri adına önemlidir. Bunun dışında öğrenciler sınav saatinde 1 saat önce sınava girecekleri binanın kapısında bulunmalıdırlar.

AÖF Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı Mı, Ne Zaman Yayınlanacak?

AÖF sınav giriş belgeleri genel olarak sınav gününden 4-5 gün öncesinde açıklanmaktadır. Sınav giriş belgelerinin yayınlanıp yayınlanmadığını yine vermiş olduğumuz sayfaya girerek kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

AÖF Sınav Giriş Belgesi Renkli Olmak Zorunda Mı?

AÖF sınav giriş belgelerinizi yukarıda vermiş olduğumuz yolla çok kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Bu belge renkli olabileceği gibi, siyah beyaz da olabilmektedir. Yani renkli veya renksiz olması önemli değildir. Fakat giriş belgesi üzerinde fotoğrafınız bulunmalıdır.

AÖF Sınav Giriş Belgesi Alamıyorum, Sayfası Açılmıyor?

AÖF sınav giriş belgeleri yayınlandığında genel olarak bir yoğunluk yaşanmakta ve bu sebepten dolayı sistem giriş belgesi çıkarma işlemine onay vermemektedir. Bu gibi durumlarda giriş belgenizi çıkartmak için daha sonra giriş yapmayı denemelisiniz. Ancak hata almaya halen devam ediyorsanız, almış olduğunuz hatayı yorum bölümümüze yazabilirsiniz.

Bu yazımızda AÖF sınav giriş belgesi çıkarma, TC ile öğren, dökümü, E-Devlet, öğrenci otomasyonu, şifresiz çıkarma ve öğrenme, alma hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AÖF HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aöf konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aöf duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.