Anestezi uzmanı maaşları ne kadardır?

Bir ameliyat veya operasyon sırasında hastaların acı duymamaları için anestezi işlemi gerçekleştirilmektedir. Anestezi lokal yani bölgesel yapılabildiği gibi genel yani hastanın tamamen uyutulması ile de yapılabilmektedir. İşte bu anestezi işlemini gerçekleştiren, hastaların ne kadar ve nasıl bir anesteziye tabi tutulacaklarını tespit eden ve anestezi sırasında hastaların durumlarını kontrol eden sağlık görevlilerine anestezist veya anestezi uzmanı denilmektedir. Anestezi doktoru mesleği son yıllarda popülaritesini arttırmış mesleklerden bir tanesidir. Bu durumda kuşkusuz anestezi uzmanlarının çalışma imkanlarının oldukça iyi olmasının yanında elde etmiş oldukları gelirlerin de payı büyüktür. Peki anestezi uzmanları ne kadar maaş alıyorlar?

Anestezi uzmanı maaşları 2023

Anestezi ve reaminasyon uzmanı maaşları genel ülkedeki meslek mensupları maaşlarına nazaran daha yüksek seviyelerdedir. Fakat bir mesleği seçerken tek tercih maaş olmamalıdır. Anestezi uzmanı doktor olmak için öncelikle Tıp Fakültesini bitirmeli ve akabinde TUS sınavını kazanarak uzmanlığınızı kazanmalısınız. Tüm bu süreç oldukça zor ve yorucudur. Bu konu hakkında detaylara Anestezi Uzmanı Nasıl Olunur yazımızdan göz gezdirebilirsiniz. Ancak tüm bu süreci başarı ile atlatmış kişiler oldukça yüksek maaşlar alabilmektedirler. Peki ama anestezi uzmanı kaç tl maaş alır?Anestezi uzmanları kamuda yani devlet hastanelerinde veya özel sağlık kurumların yani özel hastanelerde çalışma imkanına sahiptirler. Maaşları da bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir.

Özel sektörde çalışan anestezi uzmanı maaşları

Özel sektörde istihdam edilen anestezi ve reanimasyon uzmanlarının maaşları deneyimlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak ortalama 15 bin TL civarında maaş almaktadırlar. Fakat sektörde deneyimli anestezi uzmanlarının maaşlarının aylık 30-40 bin TL seviyelerine çıktığı görülmektedir. Hali hazırda mesleği zorluğu da göz önüne alındığında elde etmiş oldukları gelirlerin yüksek olmadığını söyleyebiliriz.

Kamuda (devlette) anestezi uzmanı maaşları

Kamuda çalışan anestezi uzmanları sektörde 10 bin TL ile işe başlamaktadırlar. İşe yeni başlayan uzman bir anestezist aile yardımı ve çocuk yardımı ya da döner sermaye gibi ek ücretler olmadan bu maaşları almaktadır. Bunlara ek olarak tutmuş oldukları nöbetlerle de Anestezi uzmanı memur maaşları çok daha yüksek rakamlara çıkabilmektedir.

Bu yazımızda anestezi uzmanı kaç para maaş alır, net maaşı ne kadardır, anestezi uzmanı Ocak ve Temmuz zamlı yeni DRTUS maaşları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.