Anestezi uzmanları ameliyatların en ehemmiyetli elemanlarından bir tanesidir. Ameliyat öncesinde gerekli tahlillerin yapılması sonucunda hastaya anestezi uygulanıp uygulanmayacağına, ameliyattan önce anestezi işlemini yapmaya veya daha operasyon sonrasında hastayı uyandırma gibi görevleri bulunan anestezi uzmanlığı mesleği oldukça zordur. Mesleğin zorluğunun yanında anestezi uzmanı olmak da bir hayli zordur. Anestezi uzmanı olmanız için yükseköğretim kurumlarının 6 yıllık tıp fakültelerinden mezun olmak, bunun üzerine TUS sınavına girerek bölüm için yeterli puan almak ve akabinde 4 sene de anestezi uzmanlığı bölümünü okumanız gerekmektedir. Daha önceki yazımızda anestezi uzmanı nasıl olunur daha detaylı bir biçimde ele almıştık. Haliyle anestezi uzmanlarının bunca sene emek sarf ederek bu mesleği icra eden kişiler olduğu düşünülünce kazandıkları paralar da bununla doğru orantılı olması beklenmektedir. Peki bir anestezi uzmanı ne kadar kazanmaktadır? Anestezi uzmanı maaşı ne kadardır?

Anestezi Uzmanı Maaşı Ne Kadardır?

Anestezi uzmanı, diğer uzmanlık maaşlarında olduğu gibi 5 bin ila 10 bin TL arasında değişen miktarda maaş almaktadırlar. Devlet Hastanelerinde çalışan bir Anestezi Uzmanı Maaşları diğer katkı payları ve hastanenin döner sermayesi dahil olmak üzere ortalama belirttiğimiz seviyededir.  Ancak bu rakamlar hali hazırda özel sektörde oldukça fazla miktarlarda seyretmektedir. Öyle ki özel sektörde çalışan anestezi uzmanları en az 10 bin tl civarı rakamlara sözleşme imzalamaktadırlar. Özel sektörde çalışan bir anestezi uzmanı maaşı 40-50 Bin TL seviyelerine çıktığı oldukça sık görülen bir durumdur. Hali hazırda mesleğin zorluğu da hesaba katıldığında almış oldukları ücretler abartılı rakamlar değildir. Gördüğünüz üzere anestezi uzmanı maaşları ülkemiz insanlarının gelir düzeyi düşünüldüğünde normalin kat ve kat üzerinde seyretmektedir. 


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.