Ülkemizde sağlık sektörüne yapılan yatırımlar ihtiyaç doğrultusunda her geçen gün artmakla beraber bu doğrultuda doğan personel ihtiyacı da artmaktadır.  Çoğu öğrencinin yükseköğretim kurumlarında sağlık sektörünü seçmesi bunun en büyük kanıtlarından bir tanesidir. Bunun sebebi ise sağlık sektöründe eleman ihtiyacının fazla olmasından dolayı, alımların fazla olması ve maaşlarının da güzel rakamlarda olmasıdır. Sağlık sektörlerindeki mesleklerden bir tanesi ise ambulans şoförlüğü.  Ülkemizde çok bilinmeyen, ambulans şoförü nasıl olunur, ambulans şoförü maaşları ve ambulans şoförü olma şartları ile çeşitli ambulans şoförü iş ilanlarına değinerek ambulans şoförlüğü mesleğini derinlemesine incelemek istedik.

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur?

Öncelikle ambulans şoförü nasıl olunur değinmek istiyorum. Bilindiği üzere ambulans şoförleri genellikle hastanelerde olmak üzere sağlık sektöründe iş bulurlar. Günümüzde popülaritesini her geçen gün arttıran ambulans şoförlüğü, dolgun maaş seçenekleri ile öğrencileri oldukça cezbetmektedir. Ambulans şoförü olmak için üniversitelerin sağlık bölümünde yer alan “Acil Tıp Teknisyenliği “ alanını okumak ve ambulans şoförü olmak için gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir.  Ehliyet ve ilk yardım sertifikaları ile bir takım psikolojik testlerde başarı sağlarsanız sizler de birer ambulans şoförü olabilirsiniz.Ambulans Şoförü Ne İş Yapar?

Mesleğin adından da yaptığı iş aslında oldukça basit bir şekilde çıkartılabilir. Ambulans şoförleri hastaları bir yerden başka bir yere nakil etmekte görevli olan sağlık elemanlarıdır.

Ambulans Şoförü Maaşları Ne Kadar?

Ambulans şoförlüğü mesleği hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de ambulans şoförü maaşlarının ne kadar olduğu. Acil Tıp Teknisyenliği bölümünden mezun olduktan sonra gerekli şartları sağladığı taktirde yeni işe başlayan bir ambulans şoförü 2.000 TL ile 3.000 TL arasında değişen miktarlarda maaş almaktadırlar. Tabi ki bu maaş çalıştığı yıl ve süre boyunca değişiklik göstermektedir.

Ambulans Şoförü İş İlanları

Şayet sizlerde ambulans şoförü olmak için gerekli şartları sağladığınızı düşünüyorsanız ve bu mesleği layıkıyla yerine getirebileceğinize inanıyorsanız devlet ve özel hastanelerin insan kaynakları departmanları ile görüşebilir yada aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesine kolaylıkla güncel ambulans şoförü iş ilanlarına göz gezdirerek başvuru yapabilirsiniz.

Ambulans şoförü iş ilanları için TIKLAYIN


DİĞER AMBULANS ŞOFÖRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ambulans şoförü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ambulans şoförü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.