Ambulans Şoförü Maaşları 2023

Ambulans şoförleri, hastaların belirli bir konumdan başka bir yere nakledilmesi ile görevli olan sağlık personellerine denilmektedir. Kamu ve özel sektörde yer almakta olan sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışabilmektedirler. Ambulans şoförü olmak için çeşitli sertifika ve eğitimleri almanız gerekmektedir. Tüm bunları ambulans şoförü nasıl olunur yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Ambulans şoförleri hastaların nakil yapılabilmesi için acil yardım amacı ile kullanılmakta olan teknik ve tıbbi malzemeler ile özel şekilde donatılmış ulaşım araçlarının kullanımını sağlamaktadırlar. Her sene çok sayıda ambulans şoförü alımı gerçekleştirilmektedir. Bu ilanlara oldukça fazla yapılmasının bir sebebi de ambulans şoförlerinin elde etmiş oldukları gelirdir. Peki ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyorlar?Ambulans Şoförleri Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Ambulans şoförleri Sağlık Bakanlığı bünyesinde 112 acil servislerde, kamu hastaneleri bünyesinde ve özel sağlık kuruluşları bünyesinde istihdam edilebiliyorlar. Kamuda işe yeni başlayan bir ambulans şoförü ortalama 5.250 TL maaş almaktadır. Ancak özel sektörde maaşları daha düşük seviyelerdedir. Özel sektörde çalışmakta olan bir ambulans şoförü 4.500 TL civarı gelir elde etmektedir.

Ambulans şoförleri oldukça iyi şoförler olmak zorundadırlar. Çünkü hastaları mümkün olan en kısa sürede en yakın sağlık kurumuna götürmelidirler. Bir anlık dikkatsizlikleri can kaybı ile sonuçlanabilir. Bu sebepten dolayı gerekli belgeleri almış alanında uzman kişiler ambulans şoförü olarak iş bulabilmektedirler.

Ambulans şoförünün maaşı ne kadardır, ambulans şoförü ne kadar maaş alıyor, ne kadar para kazanıyor hakkında detaylı bilgiler sunduk. Ambulans şoförlerinin kazanmış oldukları, Ocak ve Temmuz zamlı yeni maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AMBULANS ŞOFÖRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ambulans şoförü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ambulans şoförü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.