Amasya Belediyesi Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Amasya, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir ilimizdir. Amasya’nın bilinen ilk adı “Amaseia”dır. Bu dünyanın ilk coğrafyacısı olarak bilinen Strabon tarafından verilmiştir. Amasya ili tarihin akışında önemli roller üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında yine ön plana çıkmış, Kurtuluş mücadelesinin planları bu kentte hazırlanmıştır. 2022 yılı verileri ile Amasya ilinin 350 bini aşkın nüfusu bulunmaktadır. Amasya Belediyesi tarafından yapılmış olan açıklama nezdinde belediye bünyesinde çok sayıda eleman açığı olduğu belirtilmiş ve bu açıkları kapatabilmek adına 2022 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Amasya Belediyesi personel alımı ilanlarına dair iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik aksaklıklar Amasya ilini de vurdu. Amasya ilinde işsizlik rakamları son yıllardaki en yüksek seviyelerine ulaştı. Bu bağlamda Amasya Belediyesi tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen çok sayıda personel alımı ilanı oldukça önem kazanıyor. Şehirde iş bekleyen, iş arayan binlerce vatandaş belediye tarafından yapılacak olan memur alımı haberi sonrasında umutla bekleyişe geçmiş durumda. Amasya Belediyesi bu olumsuz havayı dağıtabilmek için İŞKUR ile hummalı bir çalışmanın içerisine de girmiş durumda. Bu yapılacak olan çalışmaların önümüzdeki sene önemli oranda fayda sağlayacağı ve işsizlik oranlarının düşürüleceği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. İŞKUR ve belediye arasında yapılan anlaşma kapsamında gerçekleştirilecek olan çok sayıda eleman alımı sadece merkez ilçelerde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde ve taşra bölgesinde de yapılacaktır.  • Göynücek
  • Gümüşhacıköy
  • Hamamözü
  • Merzifon Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • Suluova
  • Taşova Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN

Amasya Belediyesi bünyesinde bulunan çok sayıda eleman açığını kapatmak için yapılacak olan personel alımı ilanlarında ilkokul mezunu veya üniversite mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi adına yapılacak olan alımlarda bazı kadrolar sözleşmeli olarak bazıları da kadrolu olarak işe alınacaktır. İlanlarda temizlik işçisi, şoför, güvenlik görevlisi, sekreter, mimar, mühendis, zabıta, bay, bayan gibi çok sayıda başlıkla kadro ve pozisyon bulunuyor. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi haberimiz devamında detaylı olarak anlattık. Aşağıda da Amasya sınırları içerisinde verilmiş en son kamu iş ilanlarına ve bazı önemli şirketlerin iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Amasya Belediyesi Güncel İş İlanları 2022

Facebook Üzerinden Amasya İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Amasya SYDV Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Amasya Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amasya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan çok sayıda personel alımı için iş ilanları henüz yayınlanmadı. Ancak ilanlar yayınlandığında iş başvuru formu, iş başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm ilan detaylarına www.devlette.com üzerinden ulaşabileceksiniz. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapabilmek için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Bunun dışında Belediyenin insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına giderek yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. Bu sebepten dolayı Belediye bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Amasya Belediyesi tarafından yapılacak olan alımlar hakkında her türlü soru, sorun ya da görüşlerinizi aşağıda yer alan iletişim adreslerinden sorabileceğiniz gibi yorum bölümünden de dile getirebilirsiniz.

  • Adres: Yüzevler Mah. Şehit Özcan Özen Sok. No:15 05100
  • Belediye Santral : 0 358 218 80 00-01-02-03


DİĞER AMASYA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, amasya konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan amasya duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.