Almanya’da 2 milyona yakın Türk vatandaşı yaşamaktadır. Bu kişilerin birçoğu yaşam şartları ve iş fırsatları yüzünden Almanya’da yaşamını sürdürmektedir. Alman şirketler nitelikli Türk işçilere daimi açık olmuşlardır. Türk vatandaşı alımı yapan şirketlere bir yenisi de Sosyal Hayır Kurumu yani AWO oldu. AWO, Almanya’da çalışmak isteyen Türk hasta ve yaşlı bakım elemanlarını beklediğini açıkladı. AWO firması bu alanda İletişim ve Strateji şirketi (PKS) ile iş birliği yapıyor. İki kurum bu ay içerisinde İstanbul’da işe alımlar için görüşmeler gerçekleştirecek. Kurum bünyesinde yayınlanan personel alımı, eleman alımı, işçi alımı haberleri ile güncel iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

İletişim ve Strateji Şirketi (PKS) İş İlanları 2020

Almanya’da nüfus hızlı bir şekilde yaşlanıyor. Durum böyle olunca da Alman hükümeti, nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak için yeni bir yasa çıkartacak. Bu yasa ile birlikte nitelikli iş gücü Türkiye gibi ülkelerden karşılanacak. PKS şirketi bu kapsamda ülkemizde hasta ve yaşlı bakım elemanı alımı gerçekleştirmek adına iş görüşmeleri yapacak. Bu iş görüşmeleri ise İstanbul ilimizde gerçekleştirilecek.Başvuru Şartları Nelerdir?

Hasta ve yaşlı bakım elemanı olarak erkek ve kadın adayların başvuruları alınacak. Ancak bu iş için bir şart var. Hasta ve yaşlı bakım elemanı yani bakıcı olarak çalışmak isteyen vatandaşlarımız en az iki yıl tecrübeli ve üniversite ile meslek okul mezunu olma şartı bulunmaktadır. PKS şirketi, Almanya’da Türk vatandaşlarını istihdam etmek için Tüm Sağlık-Sen ile iş birliği gerçekleştiriyor. İşe alınacak olan çalışanlar AWO’nun Olderburg kenti çevresinde çalışacaklar.

Almanya’da istihdam edilecek olan personeller Almanya’daki koşullara uygun iş sözleşmesine göre işe alınacaklar. Adaylara 3 yıllık iş sözleşmesi imzalanacak. İşe alınacak olan bakıcılar 2 bin ile 2 500 euro arasında maaş alacaklar. Daha sonra maaşları 3 bin Euro’ya kadar çıkartılacak. Yapacak oldukları mesailer beraber maaşları çok daha yukarılara çıkacak. Peki başvurular nasıl ve nereden yapılacak?

PKS Şirketi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Almanya’da iş imkanı arayan vatandaşlarımız için PKS şirketi oldukça büyük bir şans. PKS şirketi başvurularını sosyal medya hesapları üzerinden başvurular alınacak. Şirket yöneticileri adaylarla tek tek görüşmeler gerçekleştirecek. İşe alımlar hakkında bilgi toplamak için iş başvuru formu ve insan kaynakları gibi konularda detaylı bilgi almak için aşağıda vermiş olduğumuz iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz. İletişim adresleri Tüm Sağlık-Sen’e ait adres ve telefon bilgileridir. Bu yazımızda PKS şirketi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Adres: Korkutreis Mh. Hanımeli Sk. 21/36 Çankaya, Ankara, Türkiye 06430,

Tel: (312) 431 87 29,


DİĞER ALMANYA\\\'DA İŞ İMKANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, almanya\\\'da iş imkanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan almanya\\\'da iş imkanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.