23 Kasım 2014 tarihinde yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ALES sınav sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıya tıklayarak T.C. kimlik numarası ve aday  şifresi ile işlem yapabilirler. 

ALES SONBAHAR DÖNEMİ SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK için TIKLAYINIZAdayların uzun zamandır ne zaman açıklanacağını merak ettiği 2014 Ales Sonbahar Dönem Sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı.  2014 Ales Sonbahar Dönem Sonuçları açıklandığı tarihten itibaren üç sene geçerli olacak. Sınavda yeterli puanları alan adaylar puan derecelerine göre üniversitelerde öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolara naklen atanmak ve lisansüstü eğitimi programlarında öğrenim görebilecek. Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de bu sınavın sonuçları kullanılırken Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri gerekiyor.

2014 ALES Sonbahar Dönemi Sonuçları açıklandı. Ancak soru ve cevapların halen açıklanmış değil. Bir süredir ÖSYM yapmış olduğu sınavların belirli bir kısmını adaylarla paylaşmakta ve geriye kalan soruları yayınlamamaktadır. 2014 ALES Sonbahar Dönemi  için de soruların sadece %10’luk bir kesiminin yayınlanacağı belirtildi. Ancak ne zaman yayınlanacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.  ALES hakkında merak ettiğiniz çok daha fazla bilgili ALES NEDİR isimli yazımızdan da öğrenebilirsiniz.


DİĞER ALES HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ales konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ales duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.