Nükleer enerji, gelişmiş ülkelerde uzun yıllardan bu yana kullanılmakta olan bir enerji çeşididir. Ülkemizde de enerji çeşitliliği yaratılması maksadıyla nükleer enerji konusunda ciddi adımlar atılmıştır. Nükleer enerji için ülkemizin çeşitli yerlerine santraller yapılması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu santrallerden bir tanesi de Mersin ilimizde Gülnar ilçesinde bulunan Büyükeceli Kasabısı’nın Akkuyu mevkiinde yapılacak olan Akkuyu Nükleer Santrali’dir. Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Santralin 2023 senesinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Faaliyete geçmesinin ardından Akkuyu Nükleer Santrali ülkemiz enerji ihtiyacının yüzde 10’unu karşılaması planlanıyor.

Bunun yanında gerek yapımı sırasında, gerekse faaliyete geçmesinin ardından çok kişiye iş olanağı yaratıyor. Akkuyu Nükleer Santrali inşasına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı yapılıyor. Akkuyu Nükleer Santrali tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, işe alım süreci, iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.Akkuyu Nükleer Santrali İş İlanları 2023

Akkuyu Nükleer Santrali yapımına ara verilmeksizin devam ediliyor. Yapımını Rus devlet nükleer şirketi olan Rosatom gerçekleştiriyor. Akkuyu Nükleer Santrali bünyesine çalışmaların aksamadan sürmesi adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı yapılıyor.

Mersin İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

Akkuyu Nükleer Santrali tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; iş güvenliği uzmanı, öğrenci, mühendis, tekniker, teknisyen, elektrik mühendisi, bekçi, elektrik mühendisi, vasıfsız işçi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılıyor?

Akuuyu Nükleer Güç Santrali ya da bilinen kısa adıyla Akkuyu NGS bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek isteyen vatandaşlarımız hr@akkunpp.com mail adresine öz geçmişlerini iletebilirler veya yazımızın sonunda vermiş olduğumuz iş başvuru formu vasıtası ile başvurularını gerçekleştirebilirler. Yapacak olduğunuz iş başvurusu daha sonra kurumun insan kaynakları departmanı tarafından detaylı olarak incelenecek ve başvurusu olumlu sonuçlanan adaylar iş görüşmesi için çağrılacaklardır.

Akkuyu Nükleer Santrali bünyesinde çalışma imkanı elde eden vatandaşlar inşaat aşamasında 1500 dolardan başlayan maaşlar almaktadırlar. Bu sebepten dolayı santral bünyesinde çok sayıda iş başvurusu yapılmaktadır. Sizler de şansınızı denemek için vermiş olduğumuz mail adresine öz geçmişinizi iletebilir veya iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Bu yazımızda Akkuyu Nükleer Santrali iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, akkuyu nükleer santrali konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan akkuyu nükleer santrali duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.