Akhisar Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Akhisar Belediyesi yayınladığı personel alımı kapsamında elektrik mühendisi, elektrik teknikeri, makine teknikeri ve ziraat teknikeri alımı yapacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Akhisar Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

5393 Sayılı Belediye Kanununun 49 maddesinin 3. fıkrası kapsamında Tam Zamanlı Sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere aşağıda unvan ve adedi belirtilen kadroya yapılacak sözlü sınav (mülakat) sonucuna göre sözleşmeli personel alınacaktırSözlü sınavda adayların meslek, genel kültür, yetenek, davranış, ifade ve temsil kabiliyeti davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup, olmadığı göz önünde bulundurulacaktır. Adayların başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılamaz. Göreve başlatılmış olsalar dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak iddia edemezler ve haklarında 29/09/2004 tarih ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin A fıkrasında belirtilen şartları taşıyor olmak,
 • Sağlık açısından herhangi bir rahatsızlığı olmamak, çalışma şartlarına uygun olmak,
 • Türk ceza kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar , Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar , milli savunmaya karşı suçlar , devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Askerliğini yapmış olmak. (Erkek adaylar için )
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir durumu bulunmamak
UNVANALINACAK SAYIEĞİTİM DURUMU
Elektrik

Mühendisi

1 AdetMühendislik Fakültelerinin en az 4 yıllı k Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmak
Elektrik Teknikeri1 AdetÜniversitelerin En az 2 yıl süreli Elektrik Teknikerliği Bölümünden mezun olmak
Makina Teknikeri1 AdetÜniversitelerin En az 2 yıl süreli Makina Teknikerliği Bölümünden mezun olmak
ZiraatTeknikeri1 AdetÜniversitelerin En az 2 yıl süreli Ziraat Teknikerliği Bölümünden mezun olmak

-T.C.Vatandaşlık no’lu nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları.

Başvuru Nasıl ve Nereye Yapılacak?

BAŞVURU SÜRESİ : 10/08/2017 ile 15/08/2017 tarihleri arası mesai saatleri içinde

BAŞVURU ŞEKLİ : İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden form alarak bizzat yapılacaktır. Elektronik ortamdan ve posta ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir.

SINAV TARİHİ :17/08/2017 saat:10,00

SINAV YERİ : Akhisar Belediyesi Encümen Salonu

SINAV SONUÇLARI : Sonuçlar www.akhisar.bel.tr adresinde duyurulacaktır.

Başvuru Sırasında Adaylardan İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Başvuru Formu
 • Yüksek öğrenim diploması/çıkış belgesi aslı veya onaylı örneği
 • Nüfus cüzdanının onaylı sureti
 • Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için)

Bu yazımızda Akhisar Belediyesi personel alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından yayınlanan tüm ilanlara Akhisar Belediyesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER AKHİSAR BELEDİYESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, akhisar belediyesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan akhisar belediyesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.