Akciğer filmi, göğüste oluşan hastalıkları teşhis etmek için ve tanı koymak için kullanılan bir yöntemdir. Akciğer filmi iki yönlü olarak çekilir, akciğerler önden ve yandan çekilerek çevre organlarda ve göğüs boşluğunda oluşabilecek hastalıklara da tanı koymaya çalışılır. Akciğer filmi çekilebilmesi için hastanın ayakta durması ve derin nefes alarak ciğerlerini şişirmesi ve göğüs boşluğunu doldurması gerekmektedir. Akciğer filmi çekilirken hastanın ellerinin film çekilen bölgeye girmemesi ve varsa üzerindeki metal eşyaları çıkarması gerekmektedir.

Akciğer filmi nerede çekilir?

Akciğer filmi nerede çekilir, verem savaş dispanserlerinde, hastanelerde ve gerekli ekipmanın bulunduğu sağlık ocaklarında akciğer filmi çekilebilir. Akciğer filmi radyoloji teknisyenleri tarafında çekilir ve akciğer filmini çekebilmek için radyoloji teknikerinin işinde uzman olması gerekmektedir. Akciğer filmi sayesinde birçok hastalığa tanı koymak ve erken teşhis mümkün olmaktadır.Tanının doğru ve yanlış olmaması için akciğer filminin çekimi büyük bir dikkatle yapılmalıdır. Var olan hastalıklar ve tanılar gözden kaçırılmamalıdır. Akciğer filmi uzman bir radyolog tarafından incelenmelidir.

Akciğer filmi nereden alınır?

Akciğer filmi nereden alınır, akciğer filmi çektirmiş olduğunuz verem savaş dispanseri ya da hastaneye giderek akciğer filmi sonuçlarını alabilirsiniz. Hastaneye gittiğinizde doktorunuz tarafından istenmiş ise direkt olarak sonuçlar çıktığında sanal ortamdan sonuçlar doktorunuza ulaştırılacaktır. Bu durumda sonuçlar için beklemenize gerek yoktur. Akciğer filmi çektirmenizi isteyen doktora giderek akciğer filmi sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Akciğer filmi çektirmek hakkında tüm sorunlarınızı yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AKCİĞER FİLMİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, akciğer filmi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan akciğer filmi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.