Akbank, 1948 senesinde kurulmuş olan ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesidir. Akbank, Hacı Ömer Sabancı tarafından bölgedeki pamuk üreticilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile kurulmuştur. Akbank, “Dünyanın En Değerli 500 Bankası” araştırmasında 6 kez üst üste ülkemizin en değerli bankası olmayı başarmıştır. Akbank kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümeyi başarmış ve günümüzde sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük bankalarından bir tanesi haline gelmiştir.

Akbank’ın müşteri sayısı aynı zamanda ülkemizdeki bankalar arasında en fazla olanlardan bir tanesidir. Bu sebepten dolayı şubeleri genel itibariyle kalabalık olmaktadır. Akbank müşterileri ise Akbank şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak ediyorlar. Akbank şubelerinin çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.Akbank Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelin hizmet vermekte olan Akbank şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. Akbank şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Akbank Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Akbank’ın ülkemiz genelinde çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Bazen hafta içi gibi hafta sonu da acil finansal ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir. Bu sebepten Akbank müşterileri 24 saat açık Akbank şubeleri hangileri, hafta sonu açık Akbank şubeleri hangileri merak ediyorlar. Akbank bu müşterilerini düşünerek bazı şubelerini tıpkı hafta içi olduğu gibi Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu da açık tutmaktadır. Bu şubeler aşağıda verilmiştir. Bunun dışında yer alan şubelerin tümü hafta sonu kapalı durumdadır.

  • Carrefoursa Adana : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Carrefoursa Bursa : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Carrefoursa İzmit : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Carrefoursa Haramidere/İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Carrefoursa Kozyatağı/İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Zorlu Center / İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Akmerkez / İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Carrefoursa İstinye /İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00
  • Capitol / İstanbul : Haftanın 7 günü :10:00 – 22:00

Akbank Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Yukarıda vermiş olduğumuz Akbank şubeleri hariç diğer şubeler Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Yukarıda vermiş olduğumuz şubeler ise resmi tatil günlerinde de hizmet sunmaktadır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde Akbank şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Vermiş olduğumuz Akbank şubelerinin çalışma saatleri, Konya, Ankara, Adana, Antalya, Altunizade, Bahçeşehir, Bursa, Bahçeşehir, Bolu, Bodrum, Beşiktaş, Balıkesir, Batman, Cebeci, Çorum, Cihangir, Çatalca, Didim, Düzce, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Dikmen, Erzurum, Elazığ, Florya, Gölbaşı, İzmit, Kağıthane, Kurtköy, Kadıköy, Malatya, Mersin, Manisa, Nişantaşı, Ordu, Osmaniye gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerlidir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda Akbank çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankalar saat kaçta açılıyor yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER AKBANK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, akbank konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan akbank duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.