AIM Memuru Maaşları Ne Kadardır?

AIM memuru, DHMİ bünyesinde yer almakta olan memurluklardan bir tanesidir. AIM memurları, ulusal ve uluslararası uçuş güvenliğini, verimliliğini ve düzenini belirlenmiş olan standartlar çerçevesinde uygulayan meslek mensuplarına denilmektedir. AIM açılımı, Havacılık Bilgi Yönetimi’dir. Havacılık sektöründe yer alan meslek gruplarından en elzem olanlarından birisidir. İşlerinde yapacak oldukları ufak bir hata bile büyük kazalara sebebiyet verebilir.

AIM memuru olabilmek için YDS sınavlarına katılmalı ve en az D yeterlilik seviyesinde belge almalısınız. Akabinde de DHMİ bünyesinde ilanlara başvuru yapabilir ve DHMİ tarafından yapılan sınava katılarak AIM memuru olabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgilere AIM memuru nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki AIM memurları ne kadar maaş alırlar?AIM Memuru Maaşları 2023

AIM memurluğu son yıllarda oldukça tercih edilen mesleklerden bir tanesi olmuştur. Bunun en büyük sebebi havacılık sektöründe yaşanan ilerleme ve AIM memurlarının elde etmiş oldukları gelirdir. AIM memurları birçok mesleğe göre yüksek maaş almaktadırlar.

Stajyer AIM memuru maaşları ek ödemeler hariç 8500 TL seviyesindedir. AIM memurlarının maaşları ise 10.000 TL seviyesindedir. Bu rakamlara ayrıca aile yardımı, çocuk parası, havacılık tazminatı ve yabancı dil tazminatı gibi ek ödemeler de eklenince maaşları çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.

AIM memurlarının meslekte büyük sorumlulukları bulunmaktadır. Bu bakımdan en stresli mesleklerden bir tanesi olarak gösterilmektedir. Genel olarak 12×24 ve 24×48 saat çalışma esaslarına göre çalışmaktadırlar. Maaşlarının çoğu sektöre göre yüksek olmasının sebebi mesleklerinin zorluğundan kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda aim memuru maaşları ne kadardır, stajyer aim memuru ne kadar maaş alır, Ocak ve Temmuz ayı zamlı, yeni aim memuru maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AIM MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aım memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aım memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.