Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Bin Sosyal Hizmet Uzmanı Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) önceliğinde düzenlenen 2. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi “Kadın ve Yoksulluk” konulu konferansında önemli açıklamalarda bulundu. Sema Ramazanoğlu, kadın ve aile hakkında yapılan çalışmalar hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Sema Ramazanoğlu tarafından yapılan açıklamalara göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. Sosyal destek uzmanı, aile danışmanı yada sosyal çalışma görevlisi, sosyal hizmet uzmanı pozisyonlardan birisinde görevlendirilmek üzere toplamda 15 bin kişiyi Aile ve Sosyal Politikalar bünyesine katacakları müjdesi verildi. İşte detaylar ..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 7 Bin Aile Danışmanı Alımı

Bakan Sema Razamanoğlu uzun zamandır hayata geçirilmesi gündemde olan bir proje hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre her ailenin bir sosyal danışmanı olacak. Yapılan çalışmalar 1000-1500 aileye bir sosyal danışman alımı gerçekleştirileceği açıklandı. Bu uygulama aile hekimliği uygulamasından yola çıkılarak hazırlanmış. Fakat burada sosyal danışman olarak çalıştırılacak kişiler aile hekimlerinden farklı olarak aileleri kendileri ziyaret edecekler ve ailelere rehberlik hizmeti sunacaklar. Sosyal danışmanlar ailelere hem rehabilitasyon hem de psikoterapi hizmeti verecekler. Personel alımı yakın zamanda başlayarak toplamda 3-4 sene kadar devam edecek. Bu süre zarfında toplamda 15 bin sosyal danışman alımı yapılması planlanıyor. Ülkemizde her ailenin bir sosyal danışmanı olması hedeflenmiş.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak olan 7 bin aile danışmanı alımı, sosyal hizmet uzmanı alımı hakkında detaylar henüz açıklanmış değil. İlgili haber için ilan yayınlandığında başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgileri yine www.devlette.com üzerinden paylaşacağız. Konu hakkında haberlerden ilk olarak haberdar olmak için aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanan diğer bütün ilanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş Başvuru Formu sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aile ve sosyal politikalar bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aile ve sosyal politikalar bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.