Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam iş bekleyen binlerce kişiye müjdeli haber verdi. Konuk olduğu 24 Haber Tv Moderatör Kuşağında soruları yanıtlayan Ayşenur İslam 2015 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘na personel alımı yapılacağını söyledi. Buna göre 2015 yılı içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 5 Bin memur alımı yapılacak. Yapılacak olan 5 Bin işçi alımı başvuru şartları ve başvuru tarihi gibi detayları yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI 5 BİN PERSONEL ALIMI 2015

TBMM’ye sunulacak yeni tasarıyla ilgili bilgi veren İSLAM, 2015 yılında 5 bin Sosyal Hizmet Görevlisi alımı yapılacağını ifade ederek personel alımlarında sadece KPSS aramayacaklarını, personel alımlarında çok ciddi sınavlar da yapacaklarını açıkladı. Aile Hekimliklerinde, Toplum Hizmet Merkezlerinde bir büro açılacağını, sosyal çalışma görevlilerinin toplanma merkezinin orası olacağı ve personellerin mobil olarak hizmet vereceğini ifade etti.AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na alınacak olan 5 bin personelin sözleşmeli mi ya da kadrolu mu olacağı halen belirsizliğini korumaktadır. Memur alımı için öncelikli başvuru şartı KPSS olacağı açıklandı. Bunun yanında adaylar mülakata da tabi tutulacaklar. Bu aşamaları geçen adaylar ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışmaya hak kazanacaklar. SYDV yöntemiyle alımlar yapılacaksa ikametgah şartı mutlaka istenecektir. Hangi meslek gruplarından alınacağı açıklanmasa da alımlarda ağırlıklı olarak Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikoloji mezunlarından yapılacağını söyleyebiliriz. Mülakatın yapılacak olması; sertifika almış olanları, iş tecrübesi olanları atamalarda şanslı kılacaktır.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ELEMAN ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ VE DETAYLARI

1 adet Çözümleyici, 3 adet Sistem Programcısı, 7 adet Programcı, 2 adet mühendis olmak üzere toplamda 13 personel alımı gerçekleştirecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eleman alımı başvuru tarihlerini de başvuru şartlarını da açıkladı. Buna göre  20 Şubat 2015 ile 2 Mart 2015 tarihlerinde başvuru yapabilecek adaylar için başvuru formu da açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

Mühendis (2 kişi)

  • Yükseköğretim kurumları Mühendislik fakültelerinin İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak,
  • İnşaat mühendisi olarak fiilen en az 3 yıl çalıştığını belgelemek.

Çözümleyici (1 kişi), Sistem Programcısı (3 kişi)

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İstatistik, Fizik, Matematik, MatematikBilgisayar, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Enformasyon Teknolojileri, Fizik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Programcı (7 kişi)

Fakültelerin dört yıllık Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İstatistik, Fizik, Matematik, MatematikBilgisayar, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Enformasyon Teknolojileri, Fizik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR ?

Yukarıda belirttiğimiz son başvuru tarihine kadar www.aile.gov.tr İnternet adreslerinden “Sözleşmeli Personel Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle elektronik ortamda yapacaklardır. Başvuru formuna yüklenilecek vesikalık fotoğraf, son 6 ay içinde çekilmiş ve adayı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikte olacaktır. Adaylar internet üzerinden bilgilerini kaydedip Başvuru Formunun çıktısını alıp imzalayacaklardır. Giriş sınavına katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların listesi (04 Mart 2015) tarihinden itibaren www.aile.gov.tr adreslerinde ilan edildikten sonra, sınava girmeye hak kazanan bu adaylar; giriş sınavına katılabilmek için, yukarıda belirtilen imzalı başvuru formuna ilave olarak aşağıdaki belgeleri (05-16 Mart 2015) tarihleri arasında (saat 9.00-18.00) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No:10/A Kat:1 Çankaya/ANKARA adresine kargo ya da taahhütlü posta, APS yoluyla veya elden teslim edeceklerdir. (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.) Belgeleri elden teslim edenlere Sınav Giriş Belgesi kayıt esnasında elden, kargoyla ve posta yoluyla gönderenlere sınav günü sınavdan önce verilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanmış olan bütün ilanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER SOZLESMELİ PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sozlesmeli personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sozlesmeli personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.