Aile ve Sosyal Destek Projesi ( ASDEP ) 3 Bin Personel Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Aile Bütünlüğünün Korunmasını Araştırma Komisyonu’nda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, uzun zamandır gündemde olan ve ne kadar personel alımı yapılacağı halen tartışılan Aile Sosyal Destek Projesi yani ASDEP hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Aile içerisinde gizlenen sorunların ortaya çıkarılmasını ve mağdurların rehabilite edilmesini sağlayacak olan Aile Sosyal Destek Projesi yani ASDEP kapsamında 3 bin personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. ASDEP 3 bin personel alımı içerisinde en çok psikolog, klinik psikolog, sosyal psikolog, çocuk gelişimci ve toplum hizmet uzmanının olacağı söylendi.

Aile ve Sosyal Destek Projesi ( ASDEP ) Danışman Alımı

“ASDEP, terör mağduru 4 il ve onların içerisinde olan ilçelerle beraber Güneydoğu ve doğuda 11 ilde hayata geçirdiğimiz bir proje. ASDEP’le, sorun yaşayan bütün dezavantajlı vatandaşlarımıza ulaşarak sorunlarını etkin rehberlikle aile odaklı çözmeyi hedefliyoruz. Her ailenin bir sosyal danışmanı olacak. Danışman yapacağı ilk ziyaretinde ‘ailede kaç kişi var, yaşları, temel sorunlar nedir, engelli var mı, kronik hastalık var mı?’ gibi bilgileri alarak kayıt tutacak. İkinci ziyarette rehberlik ve rehabilitasyon başlayacak. Üçüncü olarak psikoterapi. Aile içi şiddet, aile içi ensest, ailenin dışarıya da taşıyamadığı, kendi içerisinde de bunu aşamadığı sorunları sosyal danışman tespit ederek rehabilite edecek. Yani ailenin sorunu çözme yeteneğini geliştirilecek.” Projede 3 bin personelin çalışacağını belirten Ramazanoğlu, bunların psikolog, sosyal psikolog, klinik psikolog, çocuk gelişimci ve toplum hizmeti uzmanını olacağını söyledi.  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde hizmet verecek olan ASDEP personel alımı ilanı henüz yayınlanmadı. İlan yayınlandığı zaman başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi ilan hakkında tüm detaylara www.devlette.com adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanmış olan bütün ilanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iş ilanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.