Aile toplum kağıdı nedir, ne demektir, ne işe yarar?

Aile toplum kağıdı veya diğer bir adıyla aile nüfus kayıt örneği, aile bireylerinizin tamamının yer almış olduğu bir listedir. Burada 1. Dereceden bütün akrabalarınızın yani kardeş, anne, baba gibi akrabalarınızı ve eşinizin doğum yeri ve tarihleri gibi çeşitli bilgiler verilmektedir. Bu belge emeklilik, miras, vize, evde bakım maaşı gibi çok sayıda işlem için sizden talep edilmektedir. Peki bu belgeyi kimler alabilmektedir?

Kimler aile toplum kağıdı alabilir?

Aile toplum kağıdı, bizzat kişinin kendisi tarafından alınabileceği gibi şahsın eşi, velisi, vasisi, babası, dedesi gibi soyları tarafından da alınabilmektedir. Ancak bu kişilerin şahsa ait vekilliklerini belgelemeleri istenir. Şayet şahsın kendisi başvuru yaparsa herhangi bir belge talep edilmez.Aile toplum kağıdı nereden, nasıl alınır?

Aile toplum kağıdı çıkartmak için herhangi bir ek belge bulundurmadan sadece nüfus cüzdanınız ile bu belgeyi temin edebilirsiniz. Aile toplum kağıdı almak için size en yakın nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunmanız yeterlidir. Bu işlem için tarafınızdan herhangi bir ücret de tahsil edilmez.

Aile toplum kağıdı e-devletten alınır mı?

Aile toplum kağıdı alma işlemi, E-Devlet üzerinde gerçekleştirilen işlemlerden bir tanesi değildir. Bu hususta sahte belgelerin çoğalması ile yıllar önce aile toplum kağıdı alma işlemi İnternet üzerinde verilmemeye başlandı. Bu sebepten aile toplum kağıdı almak için size en yakın Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmeniz yeterlidir. Bu hususta illa ki bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğüne müracaat etmenize gerek bulunmamaktadır.

Bu yazımızda aile toplum kağıdı nedir, ne demektir, aile toplum kağıdı çıkarma, diğer adı, örneği, sorgulama, görüntüleme, indirme, öğrenme gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AİLE TOPLUM KAĞIDI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aile toplum kağıdı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aile toplum kağıdı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.