Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2017 yılında sadece ASDEP projesi kapsamında 1500 sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları, Aile Sosyal Destek Programı kapsamında yayınlanacak olan iş ilanına başvuru yapabilecekler. ASDEP 1500 personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (ASDEP) 1500 Personel Alımı İlanı 2017

Çocuklar için yurt tipinden ev tipine geçtiklerini aktaran Kaya, “Bu sene içinde, hatta ilk 6 ayda dönüşümleri tamamlamayı hedefliyoruz. Bursa’da 10 çocuk evi açacağız ve bir çocuk evleri sitesi açacağız. Mustafakemalpaşa ilçesinde 36 çocuğun barınacağı bir çocuk evi sitesi açılacak. Yine Mustafakemalpaşa ve Yıldırım ilçelerine birer engelsiz yaşam merkezi kazandıracağız.” ifadelerini kulandı. Kaya, Bursa’daki kadın konuk evinin de şartlarını iyileştirmek üzere yeni bir fiziksel mekana geçiş sağlayacakları bilgisini verdi.Bu yıl içinde Aile Sosyal Destek Programına (ASDEP) personel alacaklarını bildiren Kaya, şunları kaydetti:

Bin 500 yeni ASDEP personeli alacağız. KPSS’den 60 puan üzeri almış sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları, ASDEP için başvurularını yapabilir. Daha detaylı bilgi internet adresimizde mevcut. Böylece arz odaklı bir hizmet anlayışı geliştirmiş oluyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tespit edip farklı kurum ve kuruluşlardan olan ihtiyaçlarını da meslek elemanlarımızı doğrudan yönlendirmeyle, evlerde yaptırdığımız farklı yönlendirmelerle kamu kurum ve kuruluşlarından da hizmet almalarını sağlayacağımız bir proje. Bursa’dan bunun müjdesini vermek istiyorum. Maliye Bakanımızın da desteğiyle bin 500 ASDEP personelinin 2017 içinde istihdamını sağlayacağız. Başvurular internet adresi üzerinden yapılacak. Şartname hazırlandıktan sonra başvuruları alacağız.”

2017 ASDEP Alımları Ne Zaman Yapılacak?

ASDEP projesi kapsamında yapılacak olan 1500 personel alımı ilanı için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. İlanlar yayınlanmasının ardından başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi tüm ilan detayları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında başvuru yapabilmek için bizleri sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Bakanlık tarafından yayınlanan diğer bütün ilanlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş İlanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.


DİĞER ASDEP HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, asdep konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan asdep duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.