Aile hekimliği uygulaması hizmete girdiği 2010 senesinden bu yana hızlıca yayıldı ve herkes tarafından kullanılır oldu. Hastane ve kliniklerde yığılmanın önlenmesi, birincil ve ikincil sağlık hizmetlerinin daha verimli olarak vatandaşlara sunulabilmesi için hayata geçirilen aile hekimliği uygulamasında halen aile hekimim kim bilmeyen vatandaşlarımız mevcut. Aile hekimimi nasıl öğrenebilirim diyorsanız aşağıda bulunan kutucuğa T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak kolaylıkla aile hekimim kim öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimim Kim – Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekimliği uygulamasında hekiminizi ikametgah adresinize en yakın ve iş yükü bakımından müsait olan hekimlerden seçmekteler.  Bu anlamda aile hekimi sorgulama işleminizi mantıksal olarak yapabiliyor olsanız da en kolay ve garantili yöntem aşağıda bulunan aile hekimim kim öğrenme sayfasıdır.Aile hekiminizi öğrenmek için öncelikle “https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi” sayfasına giriş yapmalısınız. Akabinde E-Devlet şifresi ve TC kimlik numaranız ile giriş yaparak çok kolay bir şekilde aile hekiminizin kim olduğunu öğrenmeniz mümkündür.

Aile hekimi uygulaması ile hekimler sorumluluk alanındaki ailelerin her sorununa daha çok hakim olarak yakından izleme şansı yakalıyorlar. Gerektiğinde sağlık danışmanlığı hizmeti de vererek daha hastalık oluşmadan önlenmiş olabiliyor. Ayrıca sağlık ocağına gelebilecek durumu olmayan vatandaşlar da evlerinde tedavi edilebiliyor.

Turkcell İle Aile Hekimi Sorgulama

Turkcell kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesi de SMS ile ” aile hekimim kim ” öğrenebiliyor olmanız.  Aile hekimi sorgulama için “AH TCKIMLIK NO ” yazıp 2200’a veya 6998 göndermeniz yeterli oluyor. Bu hizmeti kullanmanızın bedeli ise sadece 1 TL’dir.

Vodafone İle Aile Hekimim Kim Sorgulama

Vodafone’un abonelerine kolaylık sağlamak amacıyla oluşturduğu yeni servis sayesinde; 5115’e HEKIM TC KIMLIK NO yazarak SMS atan abonelerin, Sağlık Bakanlığı tarafından atanan aile hekiminin ad, soyad ve iletişim bilgileri cep telefonuna iletiliyor. Servis ,sorgulama başı 80 kuruş olarak ücretlendiriliyor.

Bu servise gerek duymadan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve tüm illerimizde Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan yukarıdaki araç sayesine kolaylıkla aile hekimim kim öğrenebilirsiniz. Aile hekimi bulma, aile hekimim kim nasıl öğrenirim, aile hekimi öğrenme, aile hekimi sorgulama gibi konular hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.


DİĞER SAĞLIK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sağlık konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sağlık duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.