Aile hekimliği uygulaması hizmete girdiği 2010 senesinden bu yana hızlıca yayıldı ve herkes tarafından kullanılır oldu. Hastane ve kliniklerde yığılmanın önlenmesi, birincil ve ikincil sağlık hizmetlerinin daha verimli olarak vatandaşlara sunulabilmesi için hayata geçirilen aile hekimliği uygulamasında halen aile hekimim kim bilmeyen vatandaşlarımız mevcut. Aile hekimimi nasıl öğrenebilirim diyorsanız sayfamız devamında anlattığımız bilgilerle kolay bir şekilde aile hekimim kim öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimim Kim – Aile Hekimi Sorgulama

Aile hekimi, genel olarak ikamet adresinize yani yaşamış olduğunuz yere en yakın konumda bulunan aile sağlık merkezinde görevli olan hekimlerden bir tanesidir. Ancak size en yakın olan aile sağlık merkezini bulmak ve burada görevli olan doktorlardan hangisinin aile hekiminiz olduğunu öğrenmek kuşkusuz meşakkatli bir iştir. Fakat aile hekimim kim öğrenmek istiyorum diyorsanız bu işlemin oldukça basit bir yöntemi bulunmaktadır.Aile hekiminizin kim olduğunu bulmak için en basit yol kuşkusuz E-Devlet kapısıdır. Günümüzde birçok iş ve işlemi oldukça basit bir biçimde E-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bu işlemlerden bir tanesi de hangi aile hekimindeyim sayfasıdır. Aile hekiminizi dakikalar içerisinde öğrenmek için öncelikle “https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi” sayfasına giriş yapmalısınız. Buradan şifreniz ve TC kimlik numarası ile sisteme girdikten sonra hangi aile hekimliğinde olduğunuz ve aile hekiminizin bilgileri aşağıdaki resimdeki gibi gözükecektir.

 

Aile hekimi sorgulama

 

Turkcell aile hekimi sorgulama

Turkcell kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden bir tanesi de SMS ile ” aile hekimim kim ” öğrenebiliyor olmanız.  Aile hekimi sorgulama için “AH TCKIMLIK NO ” yazıp 2200’a veya 6998 göndermeniz yeterli oluyor. Bu hizmeti kullanmanızın bedeli ise sadece 1 TL’dir.

Telefonla aile hekimi öğrenme

Tüm bunları kullanmak istemiyorsanız da telefonla arayarak da aile hekiminizi öğrenmeniz mümkündür. Hangi aile hekimine kayıtlıyım diyorsanız “184” telefon numarasını arayarak aile hekiminizi öğrenebilirsiniz. 184 sağlık danışma hattı dakikası 0,15 kuruştan ücretlendirilmektedir. Bu yöntemle de kolaylıkla sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aile hekimi uygulaması ile hekimler sorumluluk alanındaki ailelerin her sorununa daha çok hakim olarak yakından izleme şansı yakalıyorlar. Gerektiğinde sağlık danışmanlığı hizmeti de vererek daha hastalık oluşmadan önlenmiş olabiliyor. Ayrıca sağlık ocağına gelebilecek durumu olmayan vatandaşlar da evlerinde tedavi edilebiliyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve tüm illerimizde Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan yukarıdaki servisler sayesine kolaylıkla aile hekimim kim öğrenebilirsiniz. Aile hekimi bulma, aile hekimim kim nasıl öğrenirim, aile hekimi öğrenme, aile hekimi sorgulama gibi konular hakkında merak ettiklerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz. Ayrıca aile hekiminizi tek tıkla değiştirmek için aile hekimi nasıl değiştirilir sayfamızı inceleyebilirsiniz.


DİĞER SAĞLIK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sağlık konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sağlık duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.