2016 Ağustos Ayında Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı görevine atanmasının ardından icraatları merak konusu olan İsmet Yılmaz, öğretmen atamaları hakkında merak edilenlere yanıt verdi.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni bir uygulama başlattıklarını belirterek bundan sonra Ağustos ayında öğretmen ataması yapmayacaklarını belirtti. Artık öğretmen atamaları her yılın Şubat ayında yapılacak.

İsmet Yılmaz ülkemizde 67 bin öğretmen açığı bulunduğunu, bazı illerde öğretmen sayısının sağlık, mazeret atamaları ve eş tayini gibi sebeplerden dolayı ihtiyacın da üzerinde olduğunu belirtti. Yılmaz, “Dolayısıyla atanamayan öğretmenler sorunu var ama ihtiyacın 67 bin olduğu yerde ‘100 bin öğretmen atamasını bekliyoruz. 400 bin öğretmen bekliyor’ sözü… Yani, gerçekçi olmamız gerekir. Çünkü, bugün iktidarda biz varız, yarın siz olursunuz.” diye konuştu.Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, şunları kaydetti:

“Biz, Ağustos ayında atama yapmıyoruz. Biz, yeni bir uygulama başlattık. Şubatta atadığımız 30 bin öğretmeni uyum, adaptasyon sürecinden geçiriyoruz ve eylül ayında, yeni eğitim yılıyla birlikte hepsini görevlendireceğiz. Bundan sonraki öğretmen alımını da şubatta ihtiyaçlarımızı dikkate alarak yapacağız.”

Uşak’ta görevlerinden alınan okul müdürlerinin mahkeme kararlarıyla görevlerine döndüğünü hatırlatan Yılmaz, “Bizim olduğumuz dönemde mahkeme kararının gereği aynen yerine getirilir. Gerek bürokrasinin, gerekse bu görevi yapan siyasilerin mahkeme kararını yerine getirmemesi hukuk ihlalidir. Ehil, ehliyetli, liyakatli olan herkes müdürlük yapabilir. Hukuk devletinin gereği mahkeme kararlarına uymaktır.” diye konuştu.

İsmet Yılmaz’ın Ağustos ayında öğretmen ataması yapılacak mı sorusuna dair cevaplarına yer verdik. Öğretmen atamaları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖĞRETMEN ATAMALARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, öğretmen atamaları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan öğretmen atamaları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.