Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı veya kısa adıyla AFAD, 2009 yılında kurulmuş olan Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü yerine kurulan afet ve acil durum yönetimi kurumudur. AFAD, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. AFAD çeşitli dönemlerde faaliyetlerine eksiksiz devam etmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. AFAD tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

AFAD İş İlanları 2020

Afet öncesi hazırlık ve zarar azaltma, afet esnasında yapılacak müdahale ve afet sonrasındaki iyileştirme çalışmalarının yönetim ve koordinasyonunu gerçekleştirmek, kurumun temel görev ve amacıdır. AFAD bu görevlerini eksiksiz olarak yerine getirmek adına yeni çalışanlara ihtiyaç duymakta ve çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.AFAD tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; hukuk müşaviri, sekreter, avukat, hemşire, acil tıp teknisyeni (ATT), sosyal çalışmacı, dalgıç, itfaiyeci, özel güvenlik görevlisi, mühendis, psikolog, tercüman, veteriner, uzman yardımcısı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

AFAD İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

AFAD bünyesine personel alımı gerçekleştireceği zaman kendi web adresinde https://www.afad.gov.tr/tr/2290/Duyurular bölümünde bu ilanları yayınlamaktadır. Tüm bu iş ilanları aynı zamanda www.devlette.com adresimiz üzerinde de yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarını takip ederek kolay bir şekilde ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapacak olduğunuz iş başvuruları daha sonra kurumun insan kaynakları departmanı tarafından detaylı olarak incelenecek ve başvurusu olumlu bulunan adaylar iş görüşmesine çağrılırlar. Bu şekilde AFAD bünyesinde çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. Bu yazımızda AFAD iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AFAD HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, afad konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan afad duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.