Türkiye doğal afetlerle sık sık karşıya kalan ve bu doğal afetlerde ciddi can ve mal kayıpları yaşayan bir ülkedir. Deprem, su baskınları, heyelan, yangın ülkemizde sık görülen doğal afetlerden birkaçıdır. Kuşkusuz bunların arasında en çok can ve mal kaybı yaşadığımız, en önemlisi diyebileceğimiz depremdir. Ülkemizde neredeyse her sene 5 ile 6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmektedir ve bunlarda yaşanan can kaybı açısından dünyada üçüncü ülkeyiz. Yaşanan bu can ve mal kayıpları afet yönetimi konusunda başarılı bir ülke olmadığımızı bizlere tekrar ve tekrar hatırlatmıştır. Bu kapsamda ülkemizde bir afet ve kriz yönetimi modeline ihtiyaç olduğu görüşmüş bu kapsamda da AFAD kurulmuştur.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ya da bilinen kısa adı ile AFAD, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışan ve 2009 yılında kurulmuş olan bir kurumdur. Afetlerin öncesinde zararları en aza indirme, afet durumunda yapılacak olan müdahale ve afet sonrası iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirme gibi AFAD ülkemiz için oldukça elzem görevler ve sorumluluklar üstlenmiştir. AFAD tüm bu faaliyetlerini yerine getirebilmek adına daimi yani sürekli çalışanlara ihtiyaç duymakta ve bu sebepten bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. AFAD tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.AFAD iş ilanları 2023

AFAD kurulmuş olduğu günden bu yana ülkemizde çok sayıda deprem, sel gibi doğal afet görmüş ve buralarda kişilerin zararlarını en aza indirmek ve yaraları bir an önce sarmak için önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sadece ülkemizde değil, Libya, Tunus, Mısır, Suriye gibi ülkelerde yaşanan toplumsal olaylara da insani yardım operasyonları gerçekleştirmiş ve tüm dünyada takdir edilen saygı gören bir kurum haline gelmiştir. AFAD bu çalışmalarını yerine getirebilmek adına çok sayıda çalışana ihtiyaç duymakta ve bu yüzden bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.

AFAD tarafından şimdiye kadar yayınlanmış olan veya bundan sonra yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; sosyal çalışmacı, itfaiyeci, mimar, özel güvenlik görevlisi, veteriner, uzman yardımcısı, jeoloji mühendisi, jeofizik mühendisi, acil tıp teknisyeni, tekniker, teknisyen, arama kurtarma teknisyeni, bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, sosyolog, inşaat mühendisi, avukat, santral memuru, dalgıç gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır.

AFAD iş başvurusu nasıl, nereden yapılır?

AFAD yeni çalışanlara ihtiyaç duyduğunda bunu kendi web adresi üzerinden yani afad.gov.tr adresi üzerinden duyurular kısmında yayınlamaktadır. AFAD bünyesinde çalışma imkanı yakalamak için bu ilanları takip ederek iş başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bunun dışında iş başvurusu yapabileceğiniz bir insan kaynakları sayfası yer almamaktadır. Tüm bu duyuruları devlette.com sitemiz de bulabilir ve takip edebilirsiniz. Bu yazımızda AFAD iş olanakları, iş başvuruları, iş bulma ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AFAD HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, afad konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan afad duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.