İstanbul; Türkiye’nin en kalabalık, ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir. Bu büyük ve güzide şehrin elektrik dağıtımı Anadolu ve Avrupa Yakası olmak üzere ikiye ayrılmıştır.  Avrupa yakası elektrik dağıtımını Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. üstlenmişken, Anadolu yakasını ise ENERJİSA‘ya bağlı AESAŞ ( İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş ) üstlenmiştir.  AESAŞ hali hazırda 3 milyonu aşkın abonenin elektrik dağıtım hakkını elinde bulundurmaktadır.

AESAŞ İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK FATURASI BORÇ SORGULAMA

Günümüzde bir çok işlemi uzun kuyruklar beklemeden bilgisayar başında online olarak gerçekleştirebiliyoruz. Bu değişim ve gelişimleri en iyi takip eden en hızlı uygulayan şirketlerin başında ise ENERJİSA geliyor. Enerjisa 2013 yılında AESAŞ şirketinin tüm haklarını alarak yeniden yapılanma yoluna gitti. İstanbul’da ve ülke genelinde elektrik dağıtımını elinde bulundurduğu illerde yapmış olduğu alt yapı çalışmaları ve yeniliklerle ülkemizde öncü şirketlerinden birisi haline geldi.  AESAŞ internet üzerinden online olarak İstanbul Anadolu Yakası için elektrik faturası borç sorgulama, fatura görüntüleme, borç ödeme, abone sorgulama gibi bir çok işlemi kolaylıkla yapmanıza olanak tanıyor. AESAŞ tarafından hazırlanmış ve hizmetinize sunulmuş İstanbul Anadolu Yakası elektrik faturası borç sorgulama aracına aşağıdan ulaşabilirsiniz.AESAŞ borç sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle ” https://online.enerjisa.com.tr/ ” adresine giriş yapmalısınız. Akabinde güncel borç dökümünüzü rahatlıkla öğrenmeniz mümkündür.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN ELEKTRİK FATURASU BORÇ SORGULAMA

Yukarıda vermiş olduğumuz Enerjisa internet sitesi üzerinden elektrik faturası borç sorgulama yapabilmektesiniz. Dilerseniz de müşteri hizmetleri numarası olan “444 4 371” numarasını arayarak faturanız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yine aynı numara üzerinden elektrik kesintileri ve ödeme kanalları ile ilgili yada merak ettiğiniz herhangi bir konu için bilgi talep edebilmeniz mümkün. EASAŞ elektrik faturası borç sorgulama aracından sadece İstanbul ili Anadolu Yakası için fatura borç sorgulama yapılabilmektedir.


DİĞER AESAŞ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, aesaş konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan aesaş duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.