Hukuk ve adalet işlerini gören devlet kuruluşlarına adliye denilmektedir. Adliyeler, adalet sarayı olarak bilinmektedir. Adliyelerin içerisinde mahkemeler ve savcılıklar bulunmaktadır. Adliyelerde; uyuşmazlıklar çözülür, yakalama ve kovuşturma kararları verilir, ifadeler alınır, insanlar hakkında adli sicil kayıtları tutulur, duruşmalar gerçekleştirilir. Peki Adliyeler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Adliyelerin çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Adliyelerin Çalışma Saatleri 2023

Ülkemiz genelinde hizmet vermekte olan adliyeler hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Adliyeler bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumda bulunmaktadırlar.Adliyeler Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Adliyeler Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermemektedir. İşlemlerinizi sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde halledebilirsiniz.

Adliyeler Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Adliyeler tıpkı hafta sonunda olduğu gibi Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve bunların yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmazlar. Arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar hizmet verirler.

Bu yazımızda adliyelerin çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ADLİYE HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adliye konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adliye duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.