Adli Tıp Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin resmi bilirkişilik kurumu olarak yasa ile kurulmuştur. Bu kapsamda, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü ve Tıp Fakülteleri Adli Tıp Anabilim Dalları ile birlikte resmi bilirkişilik yapabilecek kurumlardan biridir. T.C. Adalet Bakanlığına bağlı bir kuruluş olarak hizmet vermektedir. Adli Tıp Kurumu’nun merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Adli Tıp Kurumu faaliyetlerine ara vermeden devam etmek adına, ihtiyaç duyduğu durumlarda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlar ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

Adli Tıp Kurumu İş İlanları 2023

Adli Tıp Kurumu başkanının adli tıp uzmanı olması gerekmektedir ve adli tıp uzmanları arasından, adalet bakanı tarafından yapılan teklifle, adalet bakanı, başbakan yardımcısı, başbakan ve cumhurbaşkanının imzaladığı dörtlü bir kararname ile atanmaktadır. Merkeze bağlı olarak çalışan grup başkanlıkları ile şube müdürlükleri de değişik illerde hizmeti yürütmektedir. Merkezde hizmet, ihtisas daireleri ve ihtisas kurullarının çalışmaları ile yürütülmektedir. Adli Tıp Kurumu ihtiyaçları sebebi ile çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Aşağıda Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlanan en son iş ilanları yer almaktadır.  • Adli Tıp Kurumu 71 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Adli Tıp Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Adli Tıp Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Adli Tıp Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Adli Tıp Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Adli Tıp Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; sağlık teknisyeni, şoför, otopsi teknisyeni, biyolog, sağlık teknikeri, bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, hizmetli, veri hazırlama kontrol işletmeni, şoför, laborant, kimyager, hemşire, psikolog, antropolog, diş hekimi, eczacı, katip gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlara bay ve bayan ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

Adli Tıp Kurumu İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Adli Tıp Kurumu tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru formu gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Harici olarak kurumun insan kaynakları, personel daire başkanlığı gibi çeşitli departmanlarına öz geçmiş bırakarak yapacak olduğunuz başvurular kabul edilmez. Bu sebepten Adli Tıp Kurumu bünyesinde çalışmak isteyenler ilanların yayınlanmasını beklemeli ve ilanlarda bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurularını gerçekleştirmelidir. Bu yazımızda Adli Tıp Kurumu Başkanlığı iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ADLİ TIP KURUMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adli tıp kurumu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adli tıp kurumu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.