Adana, Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan 2023 verileri ile 2.5 milyona yaklaşan nüfusuyla ülkemizin en kalabalık altıncı büyük şehri konumundadır.  1986 yılında 3306 sayılı yasa ile Adana, büyükşehir statüsüne geçirilmiştir. Hali hazırda Adana Büyükşehir Belediyesi başkanlığı görevini Hüseyin Sözlü yürütmektedir.  Adana Büyükşehir Belediyesi yayınlamış olduğu açıklama ile 2023 yılı içerisinde belediye bünyesine çok sayıda eleman alımı, memur alımı, işçi alımı ve personel alımı yapılacağını duyurdu. Yüzlerce vatandaşın istihdam edileceği bu alımlara dair ilanlar hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi yapılacak olan çok sayıda personel alımı için bütçesini de şimdiden ayırmış durumda.  Belediye tarafından yapılan açıklamada işçi alımı için herhangi bir yazılı sınav yapılmayacağı, başvuru şartlarını karşılayan adayların sadece sözlü sınava yani mülakata tabi tutularak alınacağı açıklandı. Adana Büyükşehir Belediyesi temizlik işçisinden, zabıta memuruna, itfaiyecisinden, güvenlik görevlisine sayısız kadro ve pozisyonda eleman alımı gerçekleştirecek. Aynı zamanda Adana’da bulunan kamu kurum ve kuruluşları ile önemli özel şirketlerin iş ilanları aşağıda yer almaktadır. Bunlara da göz gezdirebilirsiniz.Adana Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

 • Facebook üzerinden Adana İline Özel İlanları Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN
 • Adana Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ülkemizin en kalabalık şehirleri arasında yer alan ve son yıllarda sanayileşme anlamında büyük aşama kaydeden Adana, belediyecilik bakımından da diğer şehirlerimize örnek olmaya devam ediyor. Kuşkusuz bu başarısını sadece yönetim kadrosuna borçlu olmayan Adana Büyükşehir Belediyesi, bünyesine kattığı personelleri büyük bir titizlikle seçmesi ve adeta dünyaca ünlü bir şirket gibi yönetilmesine borçlu. İnsan kaynakları departmanının büyük bir özveri ile seçtiği personeller Adana’nın geleceğini tahsis etmede önemli bir yere sahip. Bu personellere 2023 yılında yenilerinin ekleneceğini ve boş pozisyonlara çok sayıda eleman alımı, işçi alımı yapılacağının da bilgisi gelmiş durumda. Sadece Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesine değil, Adana iline bağlı ilçelerde de büyük oranda eleman alımları gerçekleştirilecek. Aşağıda 2023 yılında personel alımı yapacak Adana’nın ilçelerini görebilirsiniz.

 • Aladağ(Karsantı)
 • Ceyhan
 • Çukurova
 • Feke
 • İmamoğlu
 • Karaisalı
 • Karataş Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kozan Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Pozantı
 • Saimbeyli
 • Sarıçam
 • Seyhan Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Tufanbeyli
 • Yumurtalık
 • Yüreğir

Adana Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen iş ilanlarına göz gezdirdiğimizde, son dönemde ebe, hemşire, mühendis, sekreter, temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, sekreter, itfaiyeci, sosyolog gibi bölümlere çok sayıda alımların yapıldığını görebiliriz. Adana Büyükşehir Belediyesi iş başvuru şartları, iş başvurusu yapılacak olan kadro ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, daha önce hazırlamış oldukları özgeçmişlerini, bizzat belediye binasına giderek insan kaynaklarına teslim edebilirler. Daha sonra işçi alımı ilanı yayınlandığında öncelik olarak başvuru yapmış yani özgeçmişlerini daha önce belediyeye bırakmış kişiler arasından eleman alımı yapıldığı unutulmamalıdır. Yine Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından İŞKUR ve benzeri yollarla iş ilanları verildiği taktirde www.devlette.com adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu ilanlara ulaşmak için ise aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz.


DİĞER ADANA İŞ İLANI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adana iş ilanı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adana iş ilanı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.