Adana Büyükşehir Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile eski hükümlü / sabıkalı işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Adana Büyükşehir Belediyesi ilan kapsamında 1 ciltçi / mücellit alımı gerçekleştirecek. Adaylar ilana 15 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgileri haberimiz devamında yer almaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyanlar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğünden veya www.iskur.gov.tr internet adresinden başvuru yapabilir. Son başvuru tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilir. Kamu kurum ve kuruluşlarının Eski Hükümlü/TMY statüsündeki sürekli/geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. Gerçeğe aykırı belge verenlerin yada beyanda bulunanların, başvurunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alım işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuruda 2016 KPSS sınav sonuçları geçerli olup, KPSSP94 puan türünde en az 1 puanı olanlar başvurabilirler.



Nihai listede yer alanlar,eğitim,tecrübe,öncelik durumu, yabancı dil vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı/sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum/kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Durumlarını belgeleyemeyen veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilir. Merkezi sınavdan muaf kişilerden(öncelikli) başvuranlar öncelik belge tarihlerine göre eskiden yeniye doğru ve merkezi sınav kapsamında başvuranlar da en yüksek puanlıdan başlamak suretiyle talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde sıralanarak isim, adres vb. bilgileri içeren nihai listeler talep sahibi kamu kurum/kuruluşuna bildirilir. İsmi nihai listede yer alanlara yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurumu/kuruluşunca yazılı olarak bildirilir.  Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Başvuru yapacak adaylar ilanda belirtilen meslekte MEB veya Halk Eğitim Merkezi onaylı kurs belgesine sahip olması gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Ciltçi ( Mücellit )
Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP941

Çalışma Adresi : KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI SEYHAN ADANA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :SEYHAN, CEYHAN, FEKE, KARAİSALI, KARATAŞ, KOZAN, POZANTI, SAİMBEYLİ, TUFANBEYLİ, YUMURTALIK, YÜREĞİR, ALADAĞ, İMAMOĞLU, ÇUKUROVA, SARIÇAM, ADANA /MERKEZ

Bu yazımızda Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ADANA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adana konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adana duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.