Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yeni açılacak olan Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemeleri ile kurulacak olan Yeni İlk Derece Mahkemeleri için ihtiyaç doğacak olan personel pozisyonları için 5 bin eleman alımı yapılacağını ve bu personel alımı için sınav gerçekleştirileceğini açıkladı.  Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı detayları yazımızın devamında..

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Ceza infaz kurumları haricinde adalet hizmetlerinde görev yapan yardımcı personel sayısı 2002 yılında 26 bin 274 iken bu sayı bugün itibariyle 52 bine çıkmıştır. Ancak halen personel ihtiyacı olduğunun altını çizen ve bu doğrultuda personel alımı gerçekleştirileceğini açıklayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bu personel alımları için sınav yapılacağını açıkladı. Adalet Bakanlığı 5 bin personel alımı için yapılacak olan sınavın tarihi ve başvuru detayları ise henüz netlik kazanmadı.ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SINAVI BAŞVURUSU VE TARİHİ

Mahkemeler teşkilatındaki bir gelişmenin de ilk derece mahkemelerinin sayısındaki artış olduğunu ifade eden Bakan Bozdağ, “2002 Yılında adli yargıda 3 bin 581 olan mahkeme sayısı 2014’te 16 bin 84’e idari yargıda 146 olan mahkeme sayısı ise 191’e yükseltilmiştir. Son on iki yılda mahkeme sayılarındaki artış adli yargıda yüzde 70, idari yargıda yüzde 31 oranında olmuştur” açıklamasını yaptı. Yapılacak olan 5 bin personel alımını buradan doğan açıklara bağladı.  Adalet Bakanlığı 5 bin personel alımı detayları sınavı ve başvuru tarihleri açıklandığında ilk olarak www.devlette.com adresinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.


DİĞER ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, adalet bakanlığı personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan adalet bakanlığı personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.