Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulundu. Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Bakan Bozdağ, yeni dönemde yapılacak olan çalışmalardan bahsederken, 2016 yılı içerisinde 3 bin zabıt katibi alımı olacağının da altını çizdi.  2016 yılı içerisinde ilk olarak 3 bin zabıt katibi alımının yapılacağını ancak personel alımlarının yıl içerisinde boş kadrolar neticesinde devam edeceğini belirtti.

Adalet Bakanlığı 3 Bin Zabıt Katibi Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesine alınacak olan 3 bin zabıt katibi için daha önceki alımlarda da olduğu gibi zabıt katibi sınavı yapılacak. Zabıt katibi sınavı uygulamalı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşacak. Uygulamalı sınavda adaylara verilecek metinlerin belirli süre içerisinde doğru bir biçimde yazması istenilecek. Bunu başarıyla geçen adaylar daha sonra sözlü sınava girmeye yani mülakata katılmaya hak kazanacaklar. Sözlü sınavda adayların kendilerini ifade edebilme yetenekleri, genel kültür düzeyleri ve mesleğin getirdiği sorumlulukları yerine getirip getiremeyeceği tespit edilecek.Yazılı ve sözlü sınavlar bitince iki sınavın aritmetik ortalaması alınacak ve zabıt katibi alımı için başvuran adaylar arasında sıralamaya gidilecek. İlk 3 bine girmeye hak kazanan adaylar Adalet Bakanlığı bünyesinde zabıt katibi olarak çalışmaya başlayabilecekler.

2016 Adalet Bakanlığı 3 Bin Zabıt Katibi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamaya göre 3 bin zabıt katibi alımı 2016/1 KPSS merkezi yerleştirme memur alımlarına yakın bir tarihte ayrı bir alım olarak yapılacak.  Yine 3 bin zabıt katibi alımı için ilan yayınlandığında başvuru tarihleri, başvuru formu ve başvuru şartları gibi bilgilere devlette.com internet adresinden ulaşılabilinecektir.

Adalet Bakanlığı İş İlanlarına Ulaşmak İçin TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.