Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2015

Adalet Bakanlığı yayımladıkları ilan ile avukat, istatistikçi, mühendis, mütercim, psikolog, pedagog ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Çeşitli illerde toplamda 156 personel alımı gerçekleştirecek olan Adalet Bakanlığı başvuruları KPSS B grubu puanları esas alarak kabul edecek. Puan sıralamasına göre alınacak personel sayısının 5 katı kadar kişi mülakata çağırılacak ve personel alımı gerçekleştirilecek.  Adalet Bakanlığı personel alımı, başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru tarihleri 2 Eylül 2015 – 18 Eylül 2015 tarihleri arası olarak belirlenmiştir. Başvuru sırasında adaylardan istenilen genel şartlar aşağıda yer almaktadır;a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

c) Avukat, istatistikçi, mühendis, mütercim, koruma ve güvenlik görevlisi, psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına başvurularda lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

Avukat: Avukatlık ruhsatına sahip olmak,

İstatistikçi: İstatistik lisans programından mezun olmak,

Mühendis: Fakültelerin gıda mühendisliği lisans programından mezun olmak,

Mütercim (İngilizce):
a) Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim lisans programından mezun olmak,
b) Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az (B) düzeyinde puan almış olmak veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen buna denk puana sahip olmak,

Psikolog: Psikoloji lisans programından mezun olmak,

Pedagog: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans programlarının birinden mezun olmak,

Sosyal Çalışmacı: Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak,

Koruma ve Güvenlik Görevlisi:

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
b) Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak,
c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 18 Eylül 2015 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın (KPSS) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü olan 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1984 tarihi ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
ç) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,
d) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmamak; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak.

Başvuru formu, atama yapılacak iller ve kadro dağılımları, sınavda çıkacak konular ve diğer başvuru şartları gibi bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU FORMU için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgiler ile personel alımı hakkında daha detaylı bilgiye yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Konu hakkında merak ettiklerinizi ise yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.