Adalet Bakanlığı peşi ardına memur alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor.  Adalet Bakanlığı yayınlamış olduğu iş ilanında çok sayıda mimar, mühendis, şoför, hizmetli, koruma ve güvenlik görevlisi, psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı alımı yapacağını açıkladı. Alımlarda KPSS puanı esas alınacak.  Adalet Bakanlığı çok sayıda personel alımı ilanına dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Personel Alımı İlanı 2016

Bakanlığımız bünyesinde çalıştırılmak üzere Ek-1 listede sınıfı, sayısı ve yeri belirtilen mühendis, mimar, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, hizmetli kadroları ile çocuk ağır ceza, çocuk ve aile mahkemelerinde çalıştırılmak üzere psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.Başvuru şartlarını taşıyan adaylar; ortaöğretim ve önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B Grubu) puan türüne göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılmak suretiyle sözlü sınava çağrılacaktır. Mühendis, mimar, psikolog, pedagog, sosyal çalışmacı, koruma ve güvenlik görevlisi, hizmetli unvanları için ilan edilen kadroların 5 katı, şoför unvanı için ilan edilen kadronun 10 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

Başvuru Sırasında Adaylardan İstenilecek Belgeler Nelerdir?

  • Ek-2 başvuru formu,
  • Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterli olup, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşılaştırılacaktır.)
  • KPSS sonuç belgesi,
  • Ek-3 Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Ek-3 Formunun 2 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması, fotoğraf yapıştırılarak imzalanması gerekmektedir. Bu form Bakanlığımızca onaylanacaktır.)
  • Fotoğraflı özgeçmiş.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Başvurular 27/07/2016 günü başlayıp, 10/08/2016 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır. (Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü ve şoförler için yapılacak uygulamalı sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sayfasında (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir. Bu sınavın başvurudan işe alıma kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bakanlığımızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacaktır.

UNVANSINIFADETTEŞKİLATAÇIKLAMA
MİMARTH1MERKEZ
MÜHENDİSTH15MERKEZ9 YAZILIM 5 ELEKTRONİK 1 MAKİNE
ŞOFÖRGİH14MERKEZ
HİZMETLİYH20MERKEZ
KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİGİH30MERKEZ
PSİKOLOGSH25TAŞRA
PEDAGOGSH15TAŞRA
SOSYAL ÇALIŞMACISH25TAŞRA
TOPLAM145
İLİİLÇESİPSİKOLOGPEDAGOGSOSYALÇALIŞMACI
ADANA21
AKSARAY1
ANKARA1
ANTALYA12
ANTALYAALANYA1
ANTALYAMANAVGAT1
BURSA1
DENİZLİ11
DİYARBAKIR11
DÜZCE1
ERZURUM1
GAZİANTEP11
HATAY1
IĞDIR1
İSTANBUL1
İSTANBULB.ÇEKMECE111
İSTANBULBAKIRKÖY245
İSTANBULBEYKOZ1
İLİİLÇESİPSİKOLOGPEDAGOGSOSYALÇALIŞMACI
İSTANBULG.O.P11
İSTANBULK.ÇEKMECE221
İSTANBULSİLİVRİ1
İSTANBULANADOLU112
İZMİR1
KAYSERİ1
K.MARAŞ1
KOCAELİ1
KOCAELİGEBZE1
KONYA11
MANİSA1
MANİSASALİHLİ1
MUĞLAFETHİYE1
MUĞLABODRUM1
ORDU1
SAKARYA1
SAMSUN1
Ş.URFA11

Adalet Bakanlığı 145 personel alımı ilanı hakkında başvuru şartları nelerdir, başvuru formu, başvuru tarihleri ve diğer merak edilen detaylara yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Adalet Bakanlığı tarafından verilmiş diğer iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.