Adalet Bakanı Bekir Bozdağ adliyeler ile cezaevlerinde yer alan yardımcı personellerin sayısının yetersiz olduğunu ve yıl sonuna kadar yardımcı personel sayısının arttırılmasına yönelik çalışmaların şimdiden başlatıldığını belirtti. Bekir Bozdağ Adalet Bakanlığı bünyesine istihdam edilmek üzere 10 bin 500 personel alımı yapılacağını açıkladı. Bu alımların bir kısmı adliyelere ve geriye kalan kısmı da ceza ve tevkifevlerine yönelik gerçekleştirilecek.

Adliyeler ve cezaevlerindeki ihtiyaçlar sebebiyle yapılacak 10 bin 500 personel alımı için kısa zamanda ilan yayınlanacak. Adliyelerde görevlendirilmek üzere 3 bin zabıt katibi alımı ve cezaevlerinde görevlendirilmek üzere de 7 bin 500 infaz koruma memuru alımı yapılacak.Daha önce BURADA yer alan ilanda yayınladığımız haberimizde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan 2 bin 954 sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında bilgiler verdik. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ilanı için adaylar 15 Nisan tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler. Kalan kontenjanlara yönelik personel alımı ilanı ise önümüzdeki günlerde yayımlanacak. Adalet Bakanlığı personel alımı ilanlarını kaçırmamak için sosyal ağlardan www.devlette.com adresimizi takip etmenizi öneririz. Adalet Bakanlığı güncel iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.