Acil tıp teknisyenleri ne kadar maaş alıyorlar?

Acil tıp teknisyeni veya bilinen diğer adı ile ATT, hastalara ilk müdahalede bulunan, hastaların hastaneye ulaşana kadar sağlık durumlarını gözeten sağlık çalışanlarıdır. Sağlık alanında iş bulma olanağı diğer sektörlere göre fazla olması sebebiyle her sene çok sayıda kişi ATT mesleğini seçmektedir. Acil tıp teknisyeni olmak için üniversite sınavlarına katılmalı ve ATT bölümünü kazanarak başarı ile mezun olmalısınız. Bunun dışında diğer şartlara acil tıp teknisyeni nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki acil tıp teknisyenleri ne kadar maaş alıyorlar?

Acil tıp teknisyeni (ATT) Maaşları 2019

Acil tıp teknisyenliği oldukça zor bir meslektir. Ambulanslarda çalışabildikleri gibi acil servislerde veya özel hastanelerin diğer sağlık bölümlerinde iş bulma olanaklarına sahiptirler. Acil tıp teknisyenlerinin maaşları da yine özel sektör ve kamu olmak üzere değişse de, genel itibariyle oldukça yakındır.Acil tıp teknisyenleri 3 Bin ile 4 Bin TL arasında maaş almaktadırlar. Bu şekilde bir aralığın verilmesi çocuk yardımı, aile yardımı gibi ek kalemlerin maaşlara dahil ediliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Özel sektörde ve kamuda çalışmakta olan acil tıp teknisyenlerinin maaşları genel olarak bu şekildedir. Acil tıp teknisyenleri ayrıca nöbet ücreti ve ek mesai ücreti de almaktadırlar.

Son yıllarda acil tıp teknisyenliği mesleğine olan ilgi artmış durumdadır. Bu durum elde etmiş oldukları gelir ile birlikte iş bulma olanaklarının diğer mesleklere göre bir nebze daha kolay olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda acil tıp teknisyeni kaç para maaş alır, acil tıp teknisyeni aylık maaşı ne kadardır hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ACİL TIP TEKNİSYENİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, acil tıp teknisyeni konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan acil tıp teknisyeni duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.