Açıköğretim Fakültesi yani bilinen kısa adıyla AÖF, 1982 yılında Anadolu Üniversite bünyesinde kurulmuş olan bir fakültedir. Açıköğretim Fakültesi uzaktan eğitim yolu ile öğrencilerine eğitim vermektedir. Örgün olarak üniversite okuma şansı bulunmayan kişiler için oluşturulmuş olan bir sistemdir. Her sene binlerce öğrenci Açıköğretim Fakültesi’ne kayıt yaptırmaktadır. Bu öğrenciler yılda 3 kez ( vize, final, bütünleme ) sınava girmekte ve bu sınav sonuçlarındaki başarıları ile bir üst sınıfa geçmeye hak kazanmaktadırlar. Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptıran öğrenciler çok sayıda soru ve sorunla karşılaşmaktadırlar. Öncelikle eğitimleri için kitap alıp alamayacaklarını ve bu mümkünse kitapların nasıl ve nereden alındığını merak etmektedirler. Peki Açıköğretim Fakültesi kitapları nereden nasıl alınır?

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ders kitapları nereden nasıl alınır?

Açıköğretim Fakültesi ders kitapları, Açıköğretim Fakültesi bürolarından alınabilmektedir.  Bu kitapların dağıtımı tamamen ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak kitapları kaybetmeniz halinde yeniden almak yani temin etmek için belirli bir ücreti yatırmalısınız. Bu ücret her sene değişmekle beraber yine AÖF bürolarından öğrenilebilmektedir.Ayrıca tüm bu kitaplara İnternet ortamından da tamamen ücretsiz olarak erişme hakkınız bulunmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan şifreniz ve öğrenci numaranız ile giriş yapmanız durumunda e-kitaplara erişim sağlayabilirsiniz.

Açıköğretim Fakültesi E-Kitap İçin TIKLAYIN

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ders kitapları ne zaman verilecek, dağıtılacak?

Açıköğretim fakültesi bürolarına kayıt işlemi için başvuru yaptığınızda ders kitaplarınızı alabilirsiniz. Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi ders kitapları ise Şubat ve Mart aylarında verilmektedir.

Ders kitapları öğrenciye ders veya dersleri ilk kez aldığında verilir. Daha sonra bu kitaplar ücretsiz olarak öğrenciye verilmez ve tekrar alınabilmesi için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.  Bu yazımızda açıköğretim fakültesi kitapları nereden ne zaman nasıl alınır detayı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, açıköğretim fakültesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan açıköğretim fakültesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.