Acemi birliği nedir, ne demektir?

Askerlik yerlerinizin belli olmasının akabinde ilk olarak acemi birliğine gidersiniz. Acemi birliği, acemi eğitiminin verildiği birliklere denilmektedir. Yani temel askerlik eğitimlerinizi öncelikle bu birlikte almaktasınızdır.

Acemi birliğinde ne yapılır, nasıl geçer?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere acemi birliği temel askerlik eğitimlerinin verildiği birliklerdir. Acemi birliğinde nasıl konuşmanız gerektiği, sağa sola dönmeyi, komutanlara nasıl hitap etmeniz gerektiği, silah kullanmayı gibi çeşitli eğitimleri almaktasınız. İlk olarak acemi birliğine teslim olduğunuzda ise öncelikle depoya götürerek askerlik süresince tarafınıza gerekli olan tüm eşyalar tarafınıza verilir. Peki acemi birliği ne kadar sürer?Acemi birliği kaç gündür, ne kadar sürer?

İster kısa dönem askerlik yapın, isterse uzun dönem askerlik yapın acemi birliği süresi aynıdır. Acemi birliği 28 gün sürmektedir. Acemi birlikleri askerlerin çok sayıda konuda olgunlaşmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebepten burada alacak olduğunuz eğitimler oldukça önemlidir. Almış olduğunuz 28 günlük eğitimin akabinde yemin etmektesiniz.

Acemi birliğim nereye çıktı?

Acemi birliğinin nereye çıktı askerlik yerlerinin açıklanmasının akabinde öğrenilebilinmektedir. Askerlik yerlerini artık E-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. Bunun için askerlik yeri nasıl öğrenilir haberimizi okuyabilirsiniz. İlgili yazıda acemi birliği ne zaman açıklanır ve nasıl nereden öğrenilir konularında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda askerlikte acemi birliği konularında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASKERLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, askerlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan askerlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.