Absent, absinth ya da absinthe, çeşitli bitkilerin damıtılarak fermante edilmesi ile üretilen bir içkidir. Ana bileşeni pelin otu ile yeşil anasondur. Absent oldukça yüksek oranlı bir alkollü içkidir. Öyle ki genel olarak alkol oranı yüzde 45 ile 75 arasındadır. Absent günümüzde Fransa, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Polonya gibi ülkelerde üretilmektedir. Uzun yıllar çok sayıda ülkede satışı yasak olan absent, daha sonra ilk olarak 2000 yılında üretilmiştir. Yine popülerliğini günden güne arttıran bir içkidir.

Absent Fiyatları Ne Kadar?

Diğer bir adıyla yeşil peri oldukça sert bir alkol olduğu gibi dikkatli tüketilmelidir. Hali hazırda günümüzde de bu içki çok sayıda ülkede yasaktır. Orijinal absent sadece Çek Cumhuriyeti’nde üretilmektedir. Ülkemizde de absent oldukça fazla miktarlarda tüketilmektedir. Fakat ülkemizde satış fiyatları, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan, Kıbrıs gibi ülkelere nazaran çok daha yüksektir. Bunun öncelikli sebebi absent fiyatlarına uygulanmakta olan Özel Tüketim Vergisi yani ÖTV ile bu ÖTV’nin üzerine ek alınan KDV yani Katma Değer Vergisidir. Öyle ki, bu vergiler bir şişe absent fiyatının yüzde 70’ine yakınını oluşturmaktadır. Tabi bunun yanında ülkemizde absent fiyatları diğer alkollü içkilerde olduğu gibi düzenli olarak zamlanmaktadır. Bu sebepten absent seven kişiler absent fiyatları ne kadar oldu merak ediyorlar. Yazımız devamında zamlı absent fiyatları ile güncel absent fiyatları yer almaktadır.Absent Fiyatları 2021

Absent yani yeşil peri fiyatları hakkında detaylı bilgiler vermeden önce aşağıdaki listede vermiş olduğumuz rakamların markalar tarafından verilen önerilen satış rakamları olduğunu hatırlatırız. Yani Migros, CarrefourSA, Metro, tekel bayiler, free shop, duty free gibi alanlarda fiyatları az da olsa değişkenlik göstermektedir.

  • Absinthe Polski 50 cl : 265,>00 TL
  • Absinthe Polski 70 cl : 351,00 TL
  • Rodnik’s Absinthe %70 70 cl : 350,00 TL

Yukarıda ülkemizde satışı serbest olan bir absent markasının güncel zamlı fiyatı verilmiştir. Türkiye’de her geçen gün  yeni bir zam haberi gelmektedir. Bu sebepten vatandaşlar absent fiyatları ne kadar oldu merak etmektedir. Vermiş olduğumuz absent fiyat listesi günceldir. Fiyatlar değişkenlik gösterdiğinde, yeni bir zam yapıldığında www.devlette.com adresimizde yer verdiğimiz fiyatları güncelleyeceğiz.

Absent Nasıl İçilir?

Absent yani yeşil peri içmeden önce; bardak, çakmak, kesme şeker, eritme kaşığı ya da çatal, shot bardağı ve buzlu suyu gibi malzemeleri hazırlamalısınız. Daha sonra ilk olarak shot bardağının üzerine karıştırma kaşığı konulur ve bu kaşığın üzerine de şeker yerleştirilir. Ardından alkol bardağa bu kaşık üzerinden dökülür. Daha sonra ıslanmış şeker çakmakla yakılarak karamelize halde bardağın içerisine akıtılır. Son olarak da koyduğunuz alkol miktarı kadar da su ve buz ilave ederek alkolü bir anda yani shot yaparak içilir.

Ülkemizde yüzde 92 alkol içeren, yüzde 69 alkol içeren yüzde 60 ve 70 alkol oranı içeren absentler satılmamaktadır. Sadece yukarıda vermiş olduğumuz markayı bulabilirsiniz. Bu yazımızda en ucuz absent fiyatları, absent fiyatları ne kadar ve absent fiyatları listesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer tüm alkollü içeceklerin güncel fiyatlarına ALKOL FİYATLARI yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER ABSENT FİYATLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, absent fiyatları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan absent fiyatları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.