8 Temmuz 2016 Günü Resmi Tatil Mi?

Halk arasında Şeker Bayramı olarak da bilinen Ramazan Bayramı’na artık sayılı bir zaman dilimi kaldı. Müslümanlar son oruçlarını da tutarlarken, bir yandan da Ramazan Bayramı tatili için hazırlıklarına devam ediyorlar. Kimisi aile büyüklerini ziyaret etmek için memleketlerine, kimisi de Ramazan Tatilinin uzamasını fırsat bilerek güzel bir tatile çıkmayı planlıyor. İş yoğunluğundan sıkılan milyonlarca vatandaş tatili değerlendirmek için planlarını yapıyorlar. Tatilcileri sevindiren haber de çiçeği burnunda başbakanımız Binali Yıldırım tarafından geldi. Binali Yıldırım bayram tatilinin uzatıldığını belirterek, bayram tatilinin 9 güne çıktığı müjdesini vatandaşlara verdi.

8 Temmuz 2016 Günü Bankalar, Hastaneler, PTT Açık Mı?

Başbakanlık Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada,  sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için Ramazan Bayramı tatilini 9 güne çıkaran karara imza attığını duyurdu. Bu sebepten 8 Temmuz 2016 Cuma günü çalışanlar tam gün idari izinli sayılacaklar. Yani bankalar, PTT ve hastaneler açık durumda olmayacaklar. Tabi hastaneler için farklı bir durum söz konusu. Hangi resmi tatil ya da bayram olursa olsun hastanelerin acil servisleri daima açık durumdadır. Acil hastalar bayram zamanı da acil polikliniklerini kullanabilmektedirler.  • 6 Temmuz 2016 Pazartesi Günü Ramazan Ayı’nın Başlangıcı
  • 1 Temmuz 2016 Cuma Kadir Gecesi
  • 4 Temmuz 2016 Pazartesi Ramazan Bayramı Arefesi
  • 5 Temmuz 2016 Salı Günü Ramazan Bayramı’nın 1. Günü
  • 6 Temmuz 2016 Çarşamba Ramazan Bayramı’nın 2. Günü
  • 7 Temmuz 2016 Perşembe Ramazan Bayramı’nın 3. Günü
  • 8 Temmuz 2016 Cuma Günü Resmi Tatil

Halk arasında Şeker Bayramı olarak da bilinen Ramazan Bayramı tatili 4 Temmuz 2016 tarihinde başlayacak 10 Temmuz Pazar günü sona erecek. Tüm Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, www.devlette.com olarak küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin ellerinden öperiz.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.