7359 Özel Şart Nedir?

ÖSYM tarafından açıklanmış olan KPSS kılavuzu içinde adayların başvuru yapmak istedikleri kadrolarda çok sayıda nitelik kodu veya özel şart aranmaktadır. Bu özel şart veya nitelik kodu olan vatandaşlarımız bazı nitelik kodlarının anlamlarını ise bilmemektedir. Bu nitelik kodları ilgili kadro için aranan şartları veya kadronun özelliklerini belirtmektedir. 7359 nitelik kodu da bunlardan sadece bir tanesidir. Peki 7359 nitelik kodu nedir? 7359 özel şart nedir? 7359 kodu ne anlama gelmektedir? Kimler bu kadrolara başvuru yapabilir?

7359 Nitelik Kodu Nedir?

(Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü İtfaiye Eri)İtfaiye eri kadrolarını tercih edecek adayların Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15’inci maddesine göre 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesindeki genel şartların yanı sıra; a) Sağlık açısından kapalı mekan dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak, b) Tartılma ve ölçülme aç karnına soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında ( +,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak, şartlarını taşımaları gerekmektedir. 7359 nitelik kodu bu anlama gelmektedir. Çok sayıda itfaiye eri kadrosunda 7359 nitelik kodu aranmaktadır. Başvurularınızı bu hususta yapmanız önemlidir.7359 nitelik kodu nedir, ne demektir gibi detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.