7327 Özel Şart Nedir, Ne Demektir?

ÖSYM tarafından açıklanan KPSS kılavuzunda çok sayıda özel koşul ve nitelik kodu bulunmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları personel ve memur alımlarında bu özel koşullar nazarında alım yapmaktadır. Bu özel koşullar, ilana başvuru yapmak isteyen adayların taşıması gereken şartlar hakkında detaylı bilgiler sunmaktadır. Bu özel şartlardan bir tanesi de 7327 nitelik kodudur. Peki nedir bu 7327 nitelik kodu?

7327 Nitelik Kodu Nedir, Ne Anlama Geliyor?

7327 nitelik kodu muhafaza memurluğu alımında istenen özel şartlardan bir tanesidir. Bu nitelik kodu “Gümrük Müsteşarlığı Muhafaza Memuru kadrolarını tercih edecek adayların ilgili mevzuat gereği; erkeklerde en az 1.72 cm, bayanlarda ise en az 1.65 cm boyunda olmaları ve hastanelerden Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli sağlık raporu almaları gerekmektedir.” şeklinde açıklamaya sahiptir.  Yani açıklamasından da görüldüğü üzere ilana başvuru yapmak isteyen adaylar için boy ve sağlık şartlarını ifade etmektedir.Tercih yaparken bu özel şarta haiz olduğunuzdan emin olmalısınız. Aksi durumda yapacak olduğunuz tercihler kabul görmeyecektir. Bu yazımızda 7327 nitelik kodu nedir, ne demektir, ne anlama gelmektedir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.