7301 Nitelik Kodu Nedir?

7301 nitelik kodu programcı özel şartlarında yer alan özel şartlardan bir tanesidir. İçeriğinde lisans bölümü mezunu olmak ve MEB onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak vardır. İktisat mezunu olanlar ve sertifika sahibi olanlar bu koda ait ilanlara başvuruda bulunarak, atanıp görevlerini devam ettirebilirler. 4xxxx ile başlayan mezuniyetlerin hepsi bu dersleri almış kabul edildiğinden sondaki 7301 kodu onları bağlamamakta sadece bu şartı taşıyan kişilerin de atanabileceğini anlatmaktadır. Bilgisayar bölümü mezunlarının hiçbirinin bilgisayar sertifikası edinmesine gerek yok. 7301 kodunun vasfını doğrudan taşıyoruz zaten. 7301 özel şart kodu ÖSYM tarafından KPSS kitapçığında ( kılavuzunda ) aşağıdaki şekilde açıklanmıştır.

7301 Özel Şart Nedir?

“Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır. 7301 özel şartı konusunda soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.
DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.