7300 Nitelik Kodu Nedir?

ÖSYM tarafından açıklanan KPSS kılavuzunda özel koşullar ve nitelik kodları yer almaktadır. Bu niteli kodları varsa ilgili kadroya başvuracak adayların sağlaması gereken şartları veya çalışacağı pozisyon hakkında bazı önemli bilgiler vermektedir. Bu nitelik kodları arasında en çok merak edilenlerden bir tanesi 7300 nitelik kodu olmuştur. Peki nedir bu 7300 özel şartı?

7300 Özel Şart Nedir?

ÖSYM kılavuzunda 7300 nitelik kodunun açıklaması “Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.” Denilmektedir.  Vardiya nöbetleşe çalışma ya da günün belli saatleri arasındaki süreleri kapsayan çalışma nöbetlerini ifade etmektedir.  Yani bu kadroyu tercih eden adaylar vardiyalı çalışabileceklerinin taahhütünü de vermiş  olmaktadır.Ancak bu konuda karıştırılan bazı durumlar bulunmaktadır. Çalışmaya başlayacağınız kurumda şu an için çalışma saatlerinde herhangi bir vardiya belirtilmemiş olabilir. Ancak herhangi bir acil durumda size vardiya yazabilirler ve durum da bu nitelik kodunun daha önce kabul ederek işe girdiğiniz için gitmeme şansınız bulunmayacaktır. 7300 nitelik kodu bu anlama gelmektedir. 7300 özel koşulu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.