7113 Özel Şart Nedir?

ÖSYM tarafından açıklanan KPSS kılavuzunda çok sayıda özel şart ve nitelik kodu yer almaktadır. Bu özel şartlar ve nitelik kodları başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımızı genel itibariyle zorlamaktadır. Bu nitelik kodları ilgili kadro ve pozisyon için varsa başvuru şartlarını veya adayın sağlaması gereken niteliği belirtmektedir. 7113 nitelik kodu da bunlardan bir tanesidir.  Peki 7113 nitelik kodu nedir? 7113 özel şartı nedir? Ne anlam ifade etmektedir?

7113 Nitelik Kodu Nedir?

7113 nitelik kodu bulunan kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar “Son 5 sene içerisinde KPDS/YDS sınavlarından en az D seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.” Şeklinde açıklanabilmektedir. Bu D seviyesinde İngilizce bilmek oldukça fazla karıştırılmaktadır. Aşağıda KPDS düzeyinde puanları verdik. D seviyesinde İngilizce bilmek 60 ile 69 arası puan almak demektedir.  • 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
  • 80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
  • 70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
  • 60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
  • 50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi,

Bu yazımızda 7113 nitelik kodu nedir, ne demektir, 7113 nitelik kodu anlamı nedir hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.