6907 Özel Şart Nedir?

ÖSYM tarafından açıklanmış olan KPSS kılavuzunda bazı nitelik kodları ve özel koşullar yer almaktadır. Bunların anlamları çoğu durumda karıştırılmakta ve tercihte bulunacak adayları zor durumda bırakmaktadır. Bu nitelik kodlarından bir tanesi de 6907 nitelik kodudur. 6907 nitelik kodu ÖSYM kılavuzuna açıkça belirtilmiştir. Peki 6907 nitelik kodu anlamı nedir?

6907 Nitelik Kodu Nedir?

6907 nitelik kodu, ÖSYM kitapçığında son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az C seviyesinde Almanca Bilmek olarak açıklanmıştır. Yani adayların bu sınavlardan C seviyesinde Almanca bilmeleri talep edilmektedir. KPDS ve YDS sınavları için 5 sene geçerlilik süresi bulunduğu için de son 5 yıl içerisinde diye belirtilmiştir. Peki C seviyesinde Almanca ne demektir?Yabancı dillerde yabancı dil tazminatı diye bir tabir bulunmaktadır. Bu sınavlarda bu tazminatlar A B C ve D düzeylerinde puanlara tekabül ederler. Yani almanız gereken puan ve yapmanız gereken net aşağıda belirtilmiştir. C seviyesi için 70 ile 79 arasında bir puan almanız gerekmektedir.

  • 90 – 100 arası puanlar A seviyesi
  • 80 – 89 arası puanlar B seviyesi
  • 70 – 79 arası puanlar C seviyesi
  • 60 – 69 arası puanlar D seviyesi
  • 50 – 59 arası puanlar E seviyesi

ÖSYM tarafından açıklanan kılavuzda yer alan 6907 nitelik kodu nedir detaylı olarak açıkladık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.