6510 Nitelik Kodu Nedir?

Yayınlanmış olan KPSS tercih kılavuzunda eskiye göre çoğu özel şartın yani nitelik kodunun değiştirildiği görüldü. Bunlardan bir tanesi de şoför kadrolarında ve zabıta memurluğu gibi kadrolarında yapılan değişikler oluşturdu. Eskiden farklı nitelik kodu ile konulan özel şartlardan bir tanesi artık 6510 sayılı nitelik kodu ile karşımıza çıkıyor. Adaylar bunun anlamını merak ediyorlar. Peki ÖSYM bu nitelik kodu hakkında nasıl bir açıklama yaptı, bu nitelik koduna sahip kadrolara başvuracak adayların hangi özel şartları sağlaması gerekmektedir?

6510 Özel Şart Nedir?

ÖSYM tarafından 6510 sayılı nitelik kodu için yapılan açıklamada adayların C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları istenmektedir. Yani C sınıfı sürücü belgesi sahipleri bu nitelik kodunun bulunduğu kadro ve pozisyonlara başvuruda bulunabilecektir. 6510 nitelik kodu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.Sürücü belgeleri yeni nitelik kodlarında da belirtildiği üzere 5 sene içerisinde değiştirilmek durumundadır. Bu süre zarfında eski sürücü belgeleri ile ilgili kadrolara başvuruda bulunulabilir. C sınıfı sürücü belgeleri M, B1, B, D1, C1, C ve F sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilecektir.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.