6 Ekim 2023 Resmi Tatil Mi?

23 Ağustos 1923’ten itibaren itilaf devletleri İstanbul’dan ayrılmaya başladılar. Son kuvvetler Dolmabahçe Sarayı önünde Türk Bayrağını selamlayarak 4 Ekim 1923 günü şehirden ayrıldılar.  6 Ekim 1923 tarihinde ise 3. Kolordu İstanbul’a girdi ve işgal resmen sona erdi. Böylelikle her sene 6 Ekim tarihi İstanbul’un kurtuluş günü olarak kutlanmaya başladı. Şimdi öğrencilerin, öğretmenlerin gözü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamaya çevrilmiş durumda. 6 Ekim 2023 Perşembe tatil mi? 6 Ekim tatil olacak mı? Öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında yer alıyor.

6 Ekim 2023 Okullar Açık Mı?

Geçtiğimiz senelerde çokça kez 6 Ekim günü resmi tatil olarak ilan edildi. MEB bu tarihte öğretmenlere, öğrencilere ve kamu çalışanlarına idari izin verdi. Ancak geçtiğimiz senelerde MEB tatil uygulamasından vazgeçti ve geçtiğimiz sene 6 Ekim tatil olmadı. Milli Eğitim Bakanlığı geçmiş yıllarda 6 Ekim gününün tatil olup olmadığı ile ilgili açıklamayı önceden yapardı. Ancak resmi açıklamayı beklememize karşın, halen bir açıklama yapmış değiller. Hal durum böyle olunca geçtiğimiz sene vazgeçilen tatil uygulamasının bu sene de devam etmeyeceği ve 6 Ekim gününün resmi tatil olmayacağını anlayabiliriz. Hali hazırda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan olan resmi açıklama aşağıda belirtilmiştir.“06 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu ile ilgili olarak okullarımızın tatil olup olmadığı hakkında tereddüde düşüldüğü görülmüştür. 06 Ekim İstanbul’un kurtuluşu ile ilgili planlanan törenler icra edilmekle birlikte aynı gün tüm okullarımız eğitim öğretime devam edecektir.”

6 Ekim 2023 Bankalar, PTT, Hastaneler Açık Mı?

6 Ekim Perşembe 2023 günü resmi tatil olarak ilan edilmediği için okulların dışında bankalar, PTT ve hastaneler de rutin çalışma prensiplerine devam edeceklerdir. Herhangi bir memur için resmi tatil söz konusu olmayacak ve çalışma saatleri çerçevesinde bu kurumlar açık olacaktır. Şayet 6 Ekim tarihinin tatil ilan edilmesi gibi bir durum söz konusu olursa, veya resmi açıklama gelir ise tüm detayları www.devlette.com adresimiz üzerinden okurlarımız ile anında paylaşacağız. Bu sebepten 6 Ekim tarihinin tatil olup olmadığını öğrenmek için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmek. Ancak yine yazımızda bahsettiğimiz gibi MEB artık 6 Ekim tarihini tatil olarak ilan etmeyeceği yönünde bilgiler mevcut. Yine bu sebepte çalışma hayatınızda bir değişiklik yapmamanızı önermekteyiz.


DİĞER TATİL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tatil konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tatil duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.