4421 özel şartı nedir, ne anlama gelmektedir?

KPSS tercih kılavuzunun ÖSYM tarafından yayınlanması ile beraber adaylar kılavuzu incelemeye şimdiden başladılar. Ancak tercih kılavuzunda adayların anlamını bilmediği çok sayıda nitelik kodu bulunmaktadır.

Bu nitelik kodlarından bir tanesi de lisans mezunları için aranan nitelik kodlarından bir tanesi olan 4421 nitelik kodudur. Peki 4421 nitelik kodu nedir, 4421 nitelik kodu ne anlama gelmektedir, 4421 özel şartı ne demektir?4421 nitelik kodu nedir, ne demektir?

Nitelik kodu adayların tercih yapacak oldukları alana veya bölüme göre belirlenmekte olan ve adaylarda bulunması gereken özellikleri belirtilmiş olduğu kısa kodlara denilmektedir. 4421 nitelik kodu da KPSS tercih kılavuzunda yer alan bu kodlardan bir tanesidir.

4421 nitelik kodu adayların hangi bölüm ve programdan mezun olmaları gerektiğini belirtmektedir. 4421 nitelik kodu bulunan kadrolara “Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak” şartı ile başvuru yapılabilinmektedir.

Bu yazımızda 4421 nitelik kodu nedir, ne demektir, kimler 4421 nitelik kodu bulunan kadrolara başvuru yapabilmektedir, 4421 özel şartı nedir gibi konularda detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER NİTELİK KODU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, nitelik kodu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan nitelik kodu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.